راهکارهای درمانی ام اس …


راهکارهای درمانی ام اس …

راهکارهای درمانی ام اس ...

 

به علایم بیماری تان دقت کنید. لازم نیست سیر کامل همه علایم را مرور کنید، تنها ذکر آخرین تاریخ فراز و نشیبهای علایم بیماری و یادداشت کوتاهی در مورد آن در تقویم می تواند به شما یادآوری کند که در ویزیت پزشک در نظر دارید چه مشکلات و تغییراتی در روند بیماریتان مورد توجه قرار بگیرد.

اگر مشکلات عدیده ای در مورد اماس برایتان وجود دارد، آنها را اولویتبندی کنید. این از شانس شماست که پزشکتان نمی خواهد در آن واحد درگیر همهی علایم بیماری شود، زیرا توصیه شده که در هر نوبت فقط یک داروی جدید را شروع کنند تا ببینند عوارض جانبی آن چیست. به همین دلیل اگر مسائل مربوط به مثانه، اعصابتان را خرد کرده، منتظر نشوید تا آخرین دقیقه ی ویزیت، تازه راجع به آن با پزشکتان صحبت کنید.

در موقع رفتن به مطب، فهرستی از سؤال هایتان را آماده کنید و مطمئن شوید که مهمترین آنها در بالای فهرست باشد. بیشتر ویزیتهای معمولی چیزی حدود پانزده تا بیست دقیقه طول میکشد و در اکثر مواقع شامل معاینهای بالینی، مرور علایم، داروها و هرگونه عوارض .جانبی ناشی از مصرف آنهاست اگر لازم است راجع به مطلب خاصی، به صورت عمقی صحبت کنید - مثلاً مسائل جنسی یا شناختی یا هر مطلبی که وقت گیر باشد  ممکن است

بخواهید که پزشک یک وقت اضافی یا تماس تلفنی برایتان در نظر گیرد تا هیچ کدامتان دچار کمبود وقت نشوید. اطمینان حاصل کنید که پزشکتان را از همه ی داروهایی که مصرف می کنید (داروهای بدون احتیاج به نسخه یا با نسخه و مقدار مصرف آن ها) و راهکارهای درمانی ام اس یا مسائل دیگر، باخبر میسازید. در حقیقت، داشتن فهرستی از این داروها داخل کیف جیبی تان، به منظور دسترسی آسان، ایدهای مناسبی است. در مورد مصرف داروهای بدون نیاز به نسخه به پزشک خود اطلاع دهید. این موضوع مهم است، چرا که این گونه داروها ممکن است حاوی ترکیباتی باشد که با داروهای تجویزی پزشک تداخل داشته، علایم را بدتر کند و یا روی سیستم ایمنی تأثیر منفی داشته باشد. و هرکدام از داروهایی که مصرف می کنید، ممکن است به تنهایی یا در مجموع، علایم ام اس  را بدتر کند.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد