راهکارهای درمان لرزش در بیماران مبتلا به ام اس


راهکارهای درمان لرزش در بیماران مبتلا به ام اس

راهکارهای درمان لرزش در بیماران مبتلا به ام اس

 

اگرچه اغلب شرکتهای بیمه سیاستشان به گونهای است که هزینه ی ویلچر یا روروک موتوری را متقبل می شوند، ولی معمولا هزینه ی هر دو را با هم قبول نمیکند. بنابراین، بایستی تصمیم بگیرید که کدام وسیله ی کمک حرکتی بهتر از همه نیازهای شما را برآورده می کند. اگر تصمیم گرفته اید که به بیش از یک وسیله در این رابطه احتیاج دارید، بایستی هزینه ی آن را خودتان متقبل شوید.

کنترل لرزش

در بین تمام علایم بیماری ام اس ، لرزش از همه بدقلق تر است، شاید به این خاطر که کمترین پاسخ قابل قبول را به دارودرمانی میدهد. این یافته ارتباط تنگاتنگی با دمیلیناسیون در مخچه دارد. شایعترین نوع لرزش در ام اس ، لرزش حین حرکت (intention tremor) نام دارد. این نوع لرزش، شامل حرکات به طرف عقب و جلو نسبتا آهسته در دستها، بازوها، یا پاها میباشد که در پی حرکات ارادی حادث میشود، مثلاً زمانی که میخواهید دستتان را دراز کنید تا چیزی را بردارید. موقعی که پزشکتان از شما میخواهد که تست انگشت به بینی (Finger-to-nose test) را انجام دهید (تماس انگشت اشاره به نوک بینی به سرعت و برای چندین بار)، او به دنبال یافتن لرزش است.

افرادی که دچار لرزش هستند، با فعالیتهای روزمرہ زندگیشان مشکلات زیادی دارند، بنابراین مهم است که متخصصان مراقبت بهداشتیای را پیدا کنید (عموما یک نورولوژیست و یک کاردرمانگر) که در تعامل با شما راه حلی برای مشکلتان بیابند. راهکارهای زیر برای درمان لرزش به کار میرود:

 دارو: چالشی که در اینجا با آن مواجهیم این است که خیلی از داروهای مورد استفاده در درمان لرزش نسبتا خوابآور است، بنابراین، درازای درمان لرزش ممکن است دچار خوابآلودگی شوید. راه معقولانه این است که با دوز کم دارو شروع کنید و آن را به تدریج زیاد کنید تا بهبودی نسبی حاصل شود. ممکن است پیش از رسیدن به داروی مناسب حالتان مجبور شوید چندین داروی مختلف را امتحان کنید.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد