راهکارها مؤثر برای درمان سردردهای نای از بارداری


راهکارها مؤثر برای درمان سردردهای نای از بارداری

راهکارها مؤثر برای درمان سردردهای نای از بارداری

 

سر درد

بسیاری از خانم های باردار متوجه می شوند بیشتر از قبل دچار سردرد می شوند. این سردردها ممکن است ناشی از حالت تهوع، خستگی، گرسنگی، کاهش فشار خون طبیعی بدن که در این زمان اتفاق می افتد، تنش، یا حتی افسردگی باشد. استامینوفن به میزان توصیه شده، برای تسکین سردردهای گاه به گاه کاملا مناسب است.

برخی از خانم ها متوجه می شوند مصرف کمی کافئین نیز می تواند علایم سردرد را کاهش دهد. در حقیقت، برخی از خانم ها سردردهای گاه به گاه خود را با ترکیب استامینوفن و کافئین (آسپرین بدون اکسدرين) تسکین می دهند. اگرچه مصرف هر از گاهی این ترکیب اشکالی ندارد، اما آن را به طور منظم استفاده نکنید.

معمولا خوردن غذا و استراحت می تواند سردردهای ناشی از حالت تهوع، خستگی، یا گرسنگی را برطرف کند. بنابراین سعی کنید چیزی بخورید و کمی بیشتر بخوابید. در صورتی که هیچ یک از این راهکارها مؤثر واقع نشد، احتمالا مسئله ی دیگری موجب سردرد شما می شود. مسکن های ساده مانند استامینوفن یا ایبوپروفن (بروفن یا ادويل) اغلب بهترین درمان برای سردرد، از جمله میگرن است.

اگر سردرد شما با داروهای بدون نسخه برطرف نشد، با دکتر خود در مورد مصرف یک داروی آرام بخش ضعیف یا ضد میگرن صحبت کنید. تصمیم خود را بر مبنای شدت مشکل خود در استفاده یا عدم استفاده از داروهای میگرن بگیرید. اگر سردردهای شما مزمن یا مکرر است، شاید لازم باشد، با وجود تأثیراتی بر روی جنین، داروها را مصرف کنید. مثل همیشه ، قبل از مصرف این داروها، با پزشک خود مشورت کنید.

از مصرف مقدار عادی آسپرین خودداری کنید، مگر آنکه توسط پزشکتان تجویز شده باشد، زیرا مقدار آسپرین بزرگسالان می تواند بر عملکرد پلاکت خون (که در انعقاد خون حائز اهمیت است) تأثیر بگذارد. در صورتی که سردردهای شما شدید و مداوم باشد، شاید به یک بررسی کامل پزشکی یا مراجعه به متخصص مغز و اعصاب نیاز داشته باشید. در ماه های بعدی بارداری، سردرد می تواند نشانه ای از شروع شرایطی باشد که به آن مسمومیت بارداری  گفته می شود؛ ممکن است سردرد شما به همراه ورم دستها و پاهایتان و فشار خون بالا باشد. در صورتی که در اواخر سه ماهه ی دوم یا سوم از سردرد شدید رنج می برید، با پزشک خود تماس بگیرید.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد