راهکاری مراقبت و درمان موها


راهکاری مراقبت و درمان موها

راهکاری مراقبت و درمان موها

  

واقعیاتی در مورد موی سر

 اگر چه محرکهای موجود در شامپو، موجب شکستگی موها می شوند، ولی یک پوست سر تمیز در واقع با جلوگیری از بوجود آمدن مواد زائد بر روی سر، به رشد موها کمک میکند. پوست سر تنها قسمت بدن شماست که فاقد اعضای ماهیچه ای در زیر آن است، در نتیجه در این قسمت خون کمتری در جریان است.

موهای فرفری

ابتدا یک عدد آواکادو (گیاه گرمسیری) خرد شده را با یک عدد زرده تخم مرغ مخلوط کرده، و بر روی سر خود برای مدت حداقل ۱۵ دقیقه قرار دهید. سپس موها را طبق روال عادی با شامپو و نرم کننده شستشو دهید.

موهای خشک:

  • ابتدا ۲ قاشق غذاخوری مایونز را با ۱ قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید، مواد را روی سر ماساژ دهید. بگذارید این مواد حدود ۱۵ دقیقه بر روی سر باقی بماند. در این مدت سر خود را در زیر نور آفتاب و یا زیر حرارت سشوار بگذارید. گرمای موجود، نتیجه درمان موهای شما را تسریع میکند. سپس موها را با آب معدنی آب کشی کرده، و در نهایت موها را شامبو کرده و نرم کننده بزنید.
  • درمان دیگر این است که ابتدا 2/1 فنجان خامه زده شده را بر روی موهای خود بمالید، و بگذارید. برای مدت 30 دقیقه این مواد بر موها باقی بماند. سپس موها را آبکشی و در نهایت شاپورشستشو دهید

شوره سر و خشک بودن پوست سر

آیا موهای شما شوره میزند، و یا پوست سرتان خشک است؟

شوره سر، نوعی باکتری بر روی پوست سر است که از محل رشد مو شروع می شود و معمولاً همراه با خارش است. خشکی پوست سر هم یا از این عارضه ناشی می شود، و یا ممکن است بعضی اوقات به علت فرآورده های آرایشی و بهداشتی که شما به کار می برید، باشد.

راه های درمان شوره سر

 
  • ابتدا تکه ای پنبه را در روغن کرچک فرو ببرید، و آن را بر روی پوست سر و محل رویش موها بمالید، تا پوسته های سر از بین برود. بگذارید روغن برای حدود ۱۰ دقیقه بر روی موهای شما باقی بماند. سپس موها را شستشو دهید.
  • ابتدا 1/4پویچ هزل (گیاه هاماملیی) را با 1/4فنجان مایع ضد عفونی کنندهٔ دهان مخلوط کرده، و بر روی موهای تازه شسته شدهٔ خود بریزید. ضدعفونی کنندهٔ دهان مادهای گندزداست و باکتریهای موجود در مو را از بین میبرد. ویچ هزل هم یک مادهٔ بند آورنده طبیعی خون است که چربی مو را کنترل میکند.
  • نمک دریایی را بر روی پوست سر ماساژ دهید، تا به طور طبیعی پوسته های سر ورقه شود.
  • ۵ عدد قرص آسپیرین را در1/3فنجان شامپو حل کنید، و با آن سر را شستشو دهید.
  • ابتدا ۱ قاشق چایخوری گیاه رزماری را ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون مخلوط کرده، و بگذارید ۱۰ دقیقه بر روی موها باقی بماند، سپس موها را بشوید.
  • اگر کپسول ویتامین E و یا روغن ویتامین E را بر روی پوست سر خود بمالید، پوسته های سر شما از بین خواهند رفت.
  • اگر ژل صبر زرد را با تکه ای پنبه بر روی پوست سر خود بمالید، نتیجهٔ سریع آن را خواهید دید.

اجازه دهید برای حدود ۵ دقیقه این مواد بر روی سر شما باقی بماند. سپس موها را شامپو کرده وشست وشو دهید.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد