قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای چشم وگوش / راه حل برای نرفتن آب در گوش…
رفتن آب در گوش
رفتن آب در گوش

راه حل برای نرفتن آب در گوش…

راه حل برای نرفتن آب در گوش…

رفتن آب در گوش چگونه ایجاد می شود؟

در صورتی که داخل گوش آب رفته و مشکلاتی ایجاد کرده است، از ریختن آب اکسیژنه داخل گوش به کلی خودداری کنید.

 • برای درمان، مقداری روغن کرچک یا روغن بزرک را در یک قاشق بریزید بعد بر روی آتش گرفته تا گرم شود سپس چند قطره در گوش بچکانید.
 •  روغن بادام تلخ در گوش بچکانید بعد مقداری پشم را گرم کنید و روی گوش و اطراف آن بگذارید وببندید
 •  دو گرم گلسیرین را مخلوط با یک گرم اسید فنتیک در گوش بچکانید.
 •  کاغذ آبی رنگی را به شکل فتیله درآورده و داخل گوش بگذارید. به دلیل این که کاغذهاآبی رنگ را با بلودو متیل رنگ می کنند و جنس آن نیز آب خشک کن است، در این مورد مؤثر خواهد بود.
 • تریاک را نرم بسایید و با کمی آب گرم یا شیر مادری که طفل دختر زاییده باشد مخلوط و اطراف و و پشت گوش بمالید
 •  مقدار بهره موم یا برموم (موم سیاه) را مانند فتیله درست کنید و داخل گوش قرار دهید تا آب داخل گوش را بکشد.
 •  کنجیده سرخ و سفید (انزروت) را نرم بسایید و بعد یک قطعه پنبه را به روغن بادام تلخ آغشته، سپس به پودر انزروت بمالید تا کاملاً بر پنبه مالیده شود و داخلی گوش فرو برید و به طرف همان گوش بخوابید تا آب گوشی را بکشد.
 • سر را به طرف پایین کج و کف دست را روی گوش قرار دهید و چند قدمی لی لی کنید تا آب از گوش خارج شود بعد با دستمال کاغذی آن را خشک کنید.
 • ضمناً بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که آنچه در گوش میچکانید باید نه بسیار سرد و نه بسیار گرم باشد، بلکه باید معتدل (ولرم) باشد تا به گوش آزاری نرساند.
 • راه حل اول: در حالی که سرتان را کج کرده‌اید بپرید
  زمانی که آب وارد گوش می‌شود معمولا در کانال گوش به دام می‌‌افتد؛ بنابراین پریدن در راستای گوشی که دچار گرفتگی شده است به شما کمک می‌کند آب وارد شده به داخل گوشتان را خارج کنید. برای حل این مشکل، کافی است سرتان را به سمت گوشی که گرفته است کج کنید و بر روی یک پا خود بالا و پایین بپرید. ممکن است احمقانه به نظر بیاید، اما این روش در اغلب موارد جواب می‌دهد.
  راه حل دوم: کشیدن لاله گوش
  کانال گوش یک پیچ خوردگی کوچک دارد که آب وارد شده به داخل گوش معمولا در آن به دام می‌افتد. بنابراین، اگر لاله گوشتان را به آرامی بکشید، آب وارد شده به داخل گوش خارج می‌شود. برای انجام این کار باید سرتان را به سمت گوشی که گرفته است کج کنید. سپس، همانطور که ایستاده‌اید قسمت غضروفی گوش (بین نرمه گوش و بخش بیرونی) را به سمت پایین بکشید. در حین کشیدن گوش، سرتان را به مدت چند ثانیه در همین حالت نگه دارید. این روش در بسیاری از موارد باعث خروج آب از داخل گوش می‌شود.
  راه حل سوم: سرتان را کج کرده و فک خود را حرکت دهید
  گوش عضوی است که خود را تمیز می‌کند؛ وقتی فک خود را تکان دهید، محتویات داخلی به طور خودجوش از گوش خارج می‌شوند. موفق شدن در این روش به زمان بیشتری نیاز دارد؛ بسیاری از افراد با استفاده از این حرکت از شر آب به دام افتاده در داخل گوش‌هایشان خلاص می‌شوند.

مطلب پیشنهادی

اور یون

طب سنتی در درمان ورم غد بناگوش (اور یون)

طب سنتی در درمان ورم غد بناگوش (اور یون)   انجیر: مقداری انجیر را در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *