قالب وردپرس درنا توس
خانه / دمنوش های گیاهی شفابخش / راه خلاصی از شوره سر چیست؟
دارو جهت رفع شوره سر
دارو جهت رفع شوره سر

راه خلاصی از شوره سر چیست؟

راه خلاصی از شوره سر چیست؟

شوره‌سر در پوست‌های مختلف

وجود شوره‌سر در زمینه پوست سر خشک: این نوع شوره هم در کودکان مشاهده می‌شود و هم در بزرگسالان. مثلا افرادی که از اگزمای سرشتی رنج می‌برند، ممکن است پوست سرشان به دلیل خشکی دچار پوسته‌های ریزی شود که به صورت شوره سر ظاهر می‌شود. این وضعیت را حتی در شیرخواران مبتلا به اگزمای سرشتی هم می‌توان مشاهده کرد. قبل از سن بلوغ هم شوره سر غالبا به علت خشکی پوست سر به وجود می‌آید.
وجود شوره سر در زمینه پوست سر چرب: بعد از سن بلوغ همزمان با چرب شدن پوست سر و موها شوره سر به دلایل دیگری بروز می‌کند. مخمری به نام «پیتیروسپروم اوول» یا «مالاسزیا فورفور» عامل اصلی ایجاد شوره سر در زمینه پوست چرب است.

قارچ مالاسزیا فورفور می‌تواند طیفی از مشکلات را در ناحیه سر و صورت ایجاد کند که خفیف‌ترین آن همان شوره‌‌سر است. دراین حالت هیچ التهابی در کف سر مشاهده نمی‌شود. گاه این قارچ علاوه بر شوره سر موجب التهاب پوستی و خارش هم می‌شود که به این بیماری «درماتیت سبوره» گفته می‌شود. عوامل فعال کننده این قارچ می‌تواند شامل تغییر فصل، استرس‌های روحی، مصرف برخی داروها به وسیله فرد و بالاخره ابتلا به بیماری‌هایی مثلا ایدز باشد.

 دارو جهت رفع شوره سر

روغن کرچک

طرز تهیه و مصرف: بصورت پماد تهیه و مالیده شود.

مطلب پیشنهادی

شربت فواکه ضدتومورمغزی

شربت فواکه ضدبواسیر

شربت فواکه ضدبواسیر تصفیه کننده خون، پاک کننده کبداز اخلاط غیرطبیعی، ملین طبع وضدشقاق میباشد. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *