قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای مخصوص کودکان / راه درمان بزرگ شدن لوزه ها غدد بناگوشی درکودکان چیست؟
نشانه های بزرگ شدن لوزه ها و غدد بناگوشی درکودکان
نشانه های بزرگ شدن لوزه ها و غدد بناگوشی درکودکان

راه درمان بزرگ شدن لوزه ها غدد بناگوشی درکودکان چیست؟

راه درمان بزرگ شدن لوزه ها غدد بناگوشی درکودکان چیست؟

نشانه های بزرگ شدن لوزه ها و غدد بناگوشی درکودکان

یکی از نشانه های بزرگ شدن لوزه ها و غدد بناگوشی، تنگ شدن مجرای عبور هوا به شش هاست. در چنین حالتی، کودک در طول روز از طریق دهان نفس میکشد، در خواب خرخر می کند، به هنگام تنفس قفسه سینه او به سمت داخل کشیده میشود و دثانیه، قطع تنفسی اتفاق میافتد. حال با توجه به این که به طور معمول نوزادان بی بینی استشمام میکنند، ممکن است تورم غدد بناگوشی، عواقبی خطرناک داشته باشد.

%d8%aa%db%8c%d8%b1%d9%88%db%8c%db%8c%d8%af11

برخی مواقع، لوزه ها تا حدی بزرگ می شوند که فرو دادن غذا را دشوار میسازند. بدن غدد بناگوشی نیز اختلالهایی همچون تغییر صدا، آبریزش مداوم از بینی و های شبانه ایجاد می کند. به محض مشاهدهٔ این علائم به سرعت نتیجه گیری زیرا دو عارضهٔ اخیر ممکن است علت هایی دیگر، چون حساسیت یا عفونت بینی داشته باشندهمچنین امکان دارد عفونتهای ، گوش میانی ناشی از بزرگ شدن غدد بناگوشی باشد که موجب گرفتگی شیپور اوستاش می شود.

بزرگ شدن غدد بناگوشی درکودکان

عفونت های ویروسی و میکربی از علل شایع می باشند. بزرگی التهابی مربوط به بیماری های دیگر که به صورت واکنشی می توانند سبب بزرگی غدد لنفاوی شوند شامل عفونت های قارچی، سل، باکتری های بی هوازی، توکسوپلاسما و واکسیناسیون می باشند. بیماری های کاوازاکی و بافت همبند نیز از علل دیگر هستند. یکی از علل غیر شایع ولی خطرناک و جدی این بیماری ابتلا به سرطان یا بدخیمی مثل لنفوم می باشد. ضایعات در ۸۷ درصد بیماران خوش خیم است. انجام سونوگرافی اندازه و گرفتاری غدد لنفاوی را نشان می دهد و لیکن در تشخیص غده لنفاوی بدخیم از خوش خیم ارزش کمتری دارد. صحت تشخیصی آن حدود ۲۰ در صد است/.

مطلب پیشنهادی

مخملک

 بیماری مخملک چگونه درمان می شود ….؟؟

 بیماری مخملک چگونه درمان می شود ….؟؟   یکی دیگر از بیماری هایی است که …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *