قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای امیزشی / راه درمان بیماری التهاب غیر اختصاصی پیشابراه پیست..؟؟
بیماری التهاب غیر اختصاصی پیشابراه
بیماری التهاب غیر اختصاصی پیشابراه

راه درمان بیماری التهاب غیر اختصاصی پیشابراه پیست..؟؟

راه درمان بیماری التهاب غیر اختصاصی پیشابراه پیست..؟؟

در بسیاری از افراد دارای علائم سوزاک  که در آنها باکتری نیسریا گونوره آ یافت نمی شود، علت ایجاد عفونت ممکن است کلامیدیا تراکوماتیس یا اوره پلاسما اوره لیتیکوم باشد. این عفونتها التهاب غیر اختصاصی پیشابراه یا التهاب پیشابراه غیر سوزاکی خوانده می شوند، زیرا نمیتوان عامل بیماری را مشخص کرد. در حال حاضر با روش های آزمایشگاهی خاصی می توان این موجودات ذره بینی را مشخص کرد و تصور میشود که این عفونت ها شایع ترین بیماری های مقاربتی هستند.

احساس سوزش هنگام دفع ادرار در مردان خفیف تر از سوزاک است و ترشح از آلت ممکن است شفاف یا اندکی زرد باشد. صبحها وقتی که روی آلت دلمه میبندد و لباس زیر آلوده می شود براحتی می توان به وجود ترشح پی برد. علائم معمولاً ۷ تا ۲۸ روز بعد از تماس جنسی ظاهر می شوند.

در زنان نیز این علائم خفیف تر از سوزاک است. عفونت حلق و مقعد ممکن است بعد از فعالیت جنسی از طریق دهان یا مقعد با شریک جنسی مبتلا به عفونت، در زنان و مردانبروز کند.

عفونت های کلامیدیا به دلیل امکان بالقوه بروز بیماری التهابی لگن در زنان بسیار شدیدتر از مردان است. اگر این موجودات ذره بینی به داخل لوله های رحمی یا شکم صعود کنند، یک عفونت حاد شکمی همراه با درد لگنی و تب بالا ممکن است ایجاد شود. در درصد بالایی از این زنان عفونت باعث اثر نامطلوب و بسته شدن لوله های رحمی می شود و به ناباروری می انجامد. امکان ایجاد حاملگی داخل لوله ای نیز افزایش می یابد به طوری که در آن جنین در خارج از رحم شروع به رشد میکند و باعث ایجاد و درد و احتمالاً خونریزی مهلک می شود. زنان مبتلا به عفونتهای کلامیدیایی در ۶۰ درصد موارد این عفونت را به نوزادان خود نیز انتقال میدهند.

درمان: اغلب عفونتها به طور مؤثری با تتراسیکلین یا داکسی سیکلین خوراکی به مدت ۷ روز درمان می شوند. ادامه مصرف دارو در طی دوره تجویز شده به طور کامل، برای جلوگیری از عود اهمیت دارد. در طی این مدت باید از کلیه فعالیتهای جنسی خودداری کرد. در این مورد نیز آزمایش سرم شناسی برای سیفلیس باید ۳ ماه بعد از درمان، انجام شود. باید به کلیه افرادی که تازگی با فرد بیمار تماس جنسی داشته اند اطلاع داده شود که آنها نیز نیاز به درمان دارند.

مطلب پیشنهادی

سیفلیس

 همه چیز در مورد بیماری مقاربتی سیفلیس و  علایم آن

 همه چیز در مورد بیماری مقاربتی سیفلیس و  علایم آن   سیفلیس یک عفونت باکتریایی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *