قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای پوست و مو و ناخن / راه درمان سرمازدگی در طب سنتی چیست؟
اگر دچار سرمازدگی شده اید؟
اگر دچار سرمازدگی شده اید؟

راه درمان سرمازدگی در طب سنتی چیست؟

راه درمان سرمازدگی در طب سنتی چیست؟

اگر دچار سرمازدگی شده اید؟

سرما

اگر سرما به اندازه کافی شدید باشد، ایجاد سرمازدگی میکند و اما اگربوست به سرما بطور غیرعادی حساس باشد از ابتدای فصل زمستان، در آنحالت سرمازدگی ظاهر می شود.

سرمازدگی:

اگر هوا یخبندان باشد، عروق خونی جلدی ابتدا متسع شده، بعد بهشدت منقبض می شوند. در نتیجه پوست محروم از آب شده و موجب آسفیکسی (خفگی) می شود. در صورتی که این حالت به درازا بیانجامد، سرانجام مرگ پوست فرا میرسد. در مرحله شدید (اتساع عروق خونی) پوست قرمز است. اگر سرمازدگی شدید باشد طاول هائی ظاهر می شوند و در نهایت گانگرن بروز می کند. سادهترین نوع درمان این است که عضوی را که یخ زده است ابتدا با کمک برف، بعد با آب سرد و بعد با آب نیمگرم، رفته رفته گرم کنیم. مناطقی از پوست که دچار سرمازدگی شده اند، مدتها به سرما حساس باقی می مانند

ورم سرمازدگی:

همه مردم دچار ورم سرمازدگی نمی شوند بلکه زمینه مستعد قبلی برای آن لازم است. سرمای مرطوب خیلی بیشتر از سرمای شدید اما خشک باعث بروز این ورم می شود، (سرمای شدید و خشک بیشتر ایجاد سرمازدگی می کند). برای اجتناب از سرمازدگی، هنگام فصل زمستان ویتامین A و Dزیاد مصرف کنید، فرآورده هائی بصورت قطره خوش طعم محتوی این ویتامین ها در بازار موجودند. از رطوبت و آب سرد دوری کنید و دستکشهائی که داخل آنها پوست دارد به دست بکشید. جوراب های پشمی بپوشید. اگر با وجود تمام احتیاطهای بالا، ورم همچنان باقی است، با پزشک خود مشورت کنید. او داروها و احتیاطهای لازم را در ارتباط با وضع شما تجویز خواهد کرد.

مطلب پیشنهادی

پرپشت کردن موها

دراز و پرپشت کردن موها قسمت اول

دراز و پرپشت کردن موها   ۱) با برگ های گیاه کنجد و برگهای بوته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *