قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای مخصوص کودکان / راه درمان عفونت های اوریون در کودکان چیست؟
عفونت های اوریون در کودکان عفونت های اوریون در کودکان
عفونت های اوریون در کودکان

راه درمان عفونت های اوریون در کودکان چیست؟

راه درمان عفونت های اوریون در کودکان  چیست؟

عفونت های ثانویه اوریون در کودکان  چیست؟

ba2737-1

در مواردی انگشت شمار موجب ناراحتیهای ثانویه می شود، حتی اگر تورم غددبزاقی قابل ملاحظه نباشد. به این حالت، اوریون تحت درمانگاهی میگویند.چند هفته پس از تورم غدد، علائمی چون سردرد، تب، خواب آلودگی و سفت شدن گردن در برخی کودکان آغاز می شود. این علائم ممکن است نشانهٔ مننژیت مغزی باشد.

برای تشخیص بیماری و نمونه گیری از مایع نخاع، باید بیمار را در بیمارستان بستری نمود. خوشبختانه بیشتر کودکان بدون استفاده از آنتی بیوتیک بهبود مییابند.حدود ۲۵ درصد از پسران مبتلا به اوریون، به ناراحتی ثانویه به نام التهاب بیضه ها دچار می شوند که یک هفته پس از آغاز بیماری روی می دهد. به طور معمول یکی از بیضه ها متورم و قرمز و دردناک می گردد.

در موارد بسیار اندکی این عارضه موجب عقیم شدن فرد می شود. پس از بهبود یافتن بیمار، ممکن است قدرت باروری او تغییر نکند. التهاب پانکراس از دیگر ناراحتی های ثانویه است که هفت روز پس از آغاز بیماری روی می دهد. در چنین مواردی علائمی چون دل درد، تهوع و استفراغ مشاهده می شود. این بیماران نیز پس از چند هفته به طور کامل بهبود می یابند.

درمان عفونت بیماری اوریون در کودکان

در بیشتر مواقع بیماری اوریون مانند سرماخوردگی‌های خفیف، بدون دخالت دارویی خاصی درمان می‌شود، اما گاهی اوقات پزشک علاوه بر استراحت، مصرف تب بر و مسکن را توصیه می‌کند. همچنین والدین نباید به طور خودسرانه به کودک آنتی‌بیوتیک بدهند چون نه‌تنها بی‌فایده است، بلکه مقاومت بدن نسبت به این دارو را افزایش می‌دهد و در صورتی که کودک در آینده نیاز به مصرف آنتی‌بیوتیک داشته باشد، دارو کارایی لازم را نخواهد داشت.
از طرفی پرهیز غذایی خاصی لازم نیست، اما بهتر است غذاها یا آبمیوه‌های ترش در این دوره مصرف نشود. استفاده از کمپرس‌ گرم‌ یا سرد هم بسته‌ به‌ تشخیص پزشک می‌تواند شدت درد را کاهش دهد.

مطلب پیشنهادی

مخملک

 بیماری مخملک چگونه درمان می شود ….؟؟

 بیماری مخملک چگونه درمان می شود ….؟؟   یکی دیگر از بیماری هایی است که …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *