قالب وردپرس درنا توس
خانه / مغز و سیستم اعصاب / راه درمان غم و غصه چیست؟
غم و غصه
غم و غصه

راه درمان غم و غصه چیست؟

 راه درمان غم و غصه چیست؟

اگر فرد غمگینی هستید و زیاد غصه میخورید از به شیرین و رسیده، گلابی، رب انار، شربت، ریحانکوهی، شیرگاو و همچنین آب دمکرده ی تیول مصرف کنید و از داروهای تقویت قلب و اعصاب نیز استفاده( بهتر است خر فه، مسطکی  رومی، سعدقرنفل، زر مباد، بسباسه، سنبل الطیب، زرنابا، جوز بویا، آمله مقشر و قاقلهای کبار از هر کدام ۱۰ گرم مخلوط کرده، و بسیار نرم بسایید بعد با کمی عسل بدون موم آنها را به صورت خمیر سفتی درآورده و قرص هایی به شکل گلوله و به اندازهی یک نخود بسازید و داخلی مقداری آرد گندم ریخته که به یکدیگر نچسبند بعد در یخچال نگهدارید. هر صبح، ظهر و شب هر مرتبه دو عدد از آن را میل کنید.

درمان گیاهی غم و غصه:

  •  زعفران ۵ گرم، عود بلیسان، اگیرترکی، نارمشک، سعد کوفی، تخم کرفس، زرمباد، بادیان و فرنجمشک و برگ بو، از هر کدام ۲۰ گرم را با ۵۰۰ گرم اثبات ساییده شده مخلوط کرده، و روزی یک قاشق شربت خوری از آن بخورید. همچنین ۱۰۰ گرم گل، برگ و ساقه ی ریحان تازه یا ۵۰ گرم خشک ان را در یک لیتر آب جوش دم کنید و بعد آن را صاف کرده، با عسل شیرین ساخته و بعد از هر غذا یک فنجان بنوشید.
  • • سعد کوفی، قرفه، جوزهندی، بسباسه، قرنفل و هیل قرابی از هر کدام ۱۰ گرم، آمله ی مقشر، مسطکی رومی، گل محمدی و سنبل الطیب از هر کدام ۲۰ گرم همه را مخلوط کرده، و بسیار نرم بسایید بعد با نیم کیلو عسل بدون موم مخلوط و هر صبح، ظهر و شبا هر مرتبه یک قاشق شربت خوری از آن را میل کنید.
  •  طباشیرهندی، درونج، زرناباد، زعفران، پوست هلیله ی کابلی، ابریشم مقرض، صندل سفید، پوست بیرونی پسته، هیل قرابی، مروارید، عود، کهربا و بسد از هر کدام ۵ گرم، بهمن سرخ، بهمن سفید، گل گاوزبان، شاه تره، بادرنجبویه و کبابه ی چینی از هر کدام ۱۰ گرم، قند یا شکر یا نبات ۲۵۰ گرم همه را بسیار نرم بسایید، یعد یا أبا جوشانده ی طلا، آب جوشانده ی نقره، آب به، آب سیب درختی قرمز، آب انار شیرین و آبلیمو، مخلوط کرده، و از مخلوط آن هر روز صبح، ظهر و شب هر مرتبه ۱ قاشق شربت خوری میل شود.

مطلب پیشنهادی

بیخوابی

بیخوابی را چگونه باید درمان کرد؟!

بیخوابی را چگونه باید درمان کرد؟! بیخوابی انسان و سایر جانداران همانطور که به آب …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *