خانه / مغز و سیستم اعصاب / راه درمان غم و غصه چیست؟
غم و غصه
غم و غصه

راه درمان غم و غصه چیست؟

 راه درمان غم و غصه چیست؟

اگر فرد غمگینی هستید و زیاد غصه میخورید از به شیرین و رسیده، گلابی، رب انار، شربت، ریحانکوهی، شیرگاو و همچنین آب دمکرده ی تیول مصرف کنید و از داروهای تقویت قلب و اعصاب نیز استفاده( بهتر است خر فه، مسطکی  رومی، سعدقرنفل، زر مباد، بسباسه، سنبل الطیب، زرنابا، جوز بویا، آمله مقشر و قاقلهای کبار از هر کدام ۱۰ گرم مخلوط کرده، و بسیار نرم بسایید بعد با کمی عسل بدون موم آنها را به صورت خمیر سفتی درآورده و قرص هایی به شکل گلوله و به اندازهی یک نخود بسازید و داخلی مقداری آرد گندم ریخته که به یکدیگر نچسبند بعد در یخچال نگهدارید. هر صبح، ظهر و شب هر مرتبه دو عدد از آن را میل کنید.

درمان گیاهی غم و غصه:

  •  زعفران ۵ گرم، عود بلیسان، اگیرترکی، نارمشک، سعد کوفی، تخم کرفس، زرمباد، بادیان و فرنجمشک و برگ بو، از هر کدام ۲۰ گرم را با ۵۰۰ گرم اثبات ساییده شده مخلوط کرده، و روزی یک قاشق شربت خوری از آن بخورید. همچنین ۱۰۰ گرم گل، برگ و ساقه ی ریحان تازه یا ۵۰ گرم خشک ان را در یک لیتر آب جوش دم کنید و بعد آن را صاف کرده، با عسل شیرین ساخته و بعد از هر غذا یک فنجان بنوشید.
  • • سعد کوفی، قرفه، جوزهندی، بسباسه، قرنفل و هیل قرابی از هر کدام ۱۰ گرم، آمله ی مقشر، مسطکی رومی، گل محمدی و سنبل الطیب از هر کدام ۲۰ گرم همه را مخلوط کرده، و بسیار نرم بسایید بعد با نیم کیلو عسل بدون موم مخلوط و هر صبح، ظهر و شبا هر مرتبه یک قاشق شربت خوری از آن را میل کنید.
  •  طباشیرهندی، درونج، زرناباد، زعفران، پوست هلیله ی کابلی، ابریشم مقرض، صندل سفید، پوست بیرونی پسته، هیل قرابی، مروارید، عود، کهربا و بسد از هر کدام ۵ گرم، بهمن سرخ، بهمن سفید، گل گاوزبان، شاه تره، بادرنجبویه و کبابه ی چینی از هر کدام ۱۰ گرم، قند یا شکر یا نبات ۲۵۰ گرم همه را بسیار نرم بسایید، یعد یا أبا جوشانده ی طلا، آب جوشانده ی نقره، آب به، آب سیب درختی قرمز، آب انار شیرین و آبلیمو، مخلوط کرده، و از مخلوط آن هر روز صبح، ظهر و شب هر مرتبه ۱ قاشق شربت خوری میل شود.
telegram

همچنین ببینید

سل ستون مهره

سل ستون مهره را چگونه درمان کنیم…؟؟

 سل ستون مهره را چگونه درمان کنیم…؟؟   درگیری سلی مهره های گردنی نادرتر از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *