قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای چشم وگوش / راه درمان قرمزی چشم را بدانید ……
قرمز شدن تخم چشم
قرمز شدن تخم چشم

راه درمان قرمزی چشم را بدانید ……

راه درمان قرمزی چشم را بدانید ……

قرمز شدن تخم چشم چیست؟

شایعترین تغییر در وضعیت ظاهری چشمها قرمز شدن آنها است. شرایط متعدد و مختلفی رگها خونی در بافت ملتحمه چشم را گشاد میکنند وباعث میشوند که سفیدی چشم قرمز به نظر آید. این قبیل حالات و شرایط شامل خستگی، آلرژی ها، عفونت ها، خراشیدگی یا زخمها قرنیه، همچنین وارد شدن اجسام خارجی به چشم است. گاهی اوقات یک سرفه یا عطسه  شدید و یا وزش مستقیم باد باعث پاره شده یک رگ در ملتحمه چشم میشود و تشکیل یک لکه  قرمز شفاف در سفیدی چشم می دهد ، هم چنین در اثر گل مژه  و یا در اثر بیماریهای میکروبی در پلکها یا سینوس ها ممکن است پلکها و نسوج اطراف چشم قرمز رنگ گردند. اگر تخم چشم قرمز شده باشد، سولفات دو زنگ ۱۰ سانتی، نئوکائین ۱۰ سانتی و ۴۰ گرم آب مقطر را مخلوط کرده و هر صبح، ظهر و شب هر مرتبه ۲ قطره از آن را در چشم بچکانید قرمزی چشم به کلی مرتفع خواهد شد.

  •   سولفات دو زنگ ۱۰ سانتی با ۵۰ گرم عرق بید مخلوط و روزی ۵ مرتبه در چشم بچکانید.
  • محلول آرژیرل ۱۰۰۰ را داخل چشم بریزید.

• محلول پنیسیلین دو هزار واحدی را در چشم

قرمزی چشم از ضربه خوردگی

اگر چشم در اثر اصابت ضربه قرمز شده باشد شب ها هنگام خواب زرده  تخم مرغ خام را کمی گرم کرده و روی قطعه ای گاز استریل پهن کرده و پشت چشم قرار دهید. سپس چشم را ببندید و استراحت کنید.

قرمزی چشم در اثر خستگی

اگر چشم در اثر خستگی قرمز شده باشد، شبها زرده  تخم مرغ خام را کمی گرم کنید و روی یک قطعه گاز استریل پهن کرده و پشت چشم ضماد کرده، استراحت کنید.

قرمزی چشم در اثر سوز و سرما

اگر در اثر سوز و سرما چشم قرمز شده است با آب گرم آن را بشویید و شب ها هنگام خواب زرده  تخم مرغ خام را کمی گرم کنید و روی یک قطعه گاز استریل پهن کرده و بر پشت چشم ضماد گذارید. روی چشم را بسته و استراحت کنید.

مطلب پیشنهادی

اور یون

طب سنتی در درمان ورم غد بناگوش (اور یون)

طب سنتی در درمان ورم غد بناگوش (اور یون)   انجیر: مقداری انجیر را در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *