قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای دستگاه گوارش دهان و دندان / راه درمان کلفت شدگی صدا چیست
کلفت شدگی صدا
کلفت شدگی صدا

راه درمان کلفت شدگی صدا چیست

 راه درمان کلفت شدگی صدا چیست؟

اگر دچار کلفتی صدا شده اید، شخص دیگری باید قفسه ی صدری شما را ماساژ دهد تا عرق کنید و چند روز غذاهای لطیف مانند آش جو با گشنیز و کدو و جعفری و تره و مرغ و آرد گندم و آرد جو با شیرهای شیرین بیان را به صورت حریره استفاده کنید. و ازمصرف خوراکی های سرخ کرده، یخ کرده، ترشی جات،شیرینی های  قنادی ، خوراکی های محرک و أنواع فلفل وادویه جات پرهیز کنید.

روش بهبودی کلفتی صدا:

  •  ریشه ی شیرین بیان، صمغ عربی، دانه های به را در طول روز در دهان نگهدارید و بمکید.
  • پنج گرم دانه های اسفند را با ۱۰ گرم گل زوفا و ۲۵ گرم کنجد نرم بسایید و مخلوط آن را در ۲۵۰ گرم عسل بریزید و هر صبح، ظهر و شب هر مرتبه یک قاشق شربت خوری میل کنید.
  •  تخم پنبه و مغز چلغوزه از هر کدام ۱ مثقال، تخم شنبلیله ی بوداده و تخم کتان از هر کدام ۴ مثقالی را نرم بکوبید و با ۲۵۰ گرم عسل مخلوط و هر صبح، ظهر و شب هر مرتبه یک قاشق شربت خوری میلی فرمایید.

جهت خوش صدایی

در صورتی که مایل هستید هنگام خواندن او از صدا صاف شده و او از عالی گردد. جهت بالا بردن کیفیت صدا گاهی از شیرین بیان استفاده کنید یا برگ کرفس را بجوشانید و آب آن را بنوشید. و نیز ۳۰ دقیقه قبل از استفاده از آواز، یک قاشق شربت خوری کم عربیک را در یک لیوان آب جوش حل کنید و گرم و به مرور بنوشید.

باز شدن صدا

به منظور باز شدن صدا میتوانید از والک، شکرتیقال و آب جوشانده ی تره استفاده کنید. اگر میل داشتید دارو مصرف کنید، بهتر است کتیرای گل سفید خوراکی را نرم بسایید و با شکر ساییده شده و روغن بادام شیرین مخلوط کنید و بخورید.

  •  مقداری کرفس را بجوشانید و آب آن را صاف کرده و بنوشید.
  •  مقداری نخود را در یک لیوان شیر بجوشانید و آن شیر را بنوشید.
  •  چهل گرم گل تودری را با ۲ گرم عصاره ی شیرین بیان در یک لیتر آب بجوشانید تا یک سوم آب آن باقی بماند، بعد صاف و پس از سرد شدن ۲۰۰ گرم عسل و ۲۵۰ گرم شکر سرخ را با آب آن مخلوط کنید و در بن ماری گذارده و دایم هم بزنید تا غلیظ شود و به مرور مصرف کنید
  • گل زوفا، پرسیاوشان، بادرنجبویه، مرزنجوش و ریشه ی اریسا از هر کدام ۲۵ گرم مخلوط و نیم کوب کنید. سپس آن را ۵ قسمت کنید، هر قسمت را یک روزبجوشانید و آب آن را صبح و عصر، شیرین کنید و بنوشید.

    قطع شدگی صدا

اگر صدای شما قطع گردیده است باید هر روز ریشه ی اریسا، بادرنجبویه، پرسیاوشان، مرزنجوش و گل زوفا از هر کدام ۱ مثقال را با ۵ مثقال مریم نخودی مخلوط کنید، بجوشانید و هر صبح، ظهر و شب هر مرتبه یک سوم از آب صاف کرده ی آن را گرم و به مرور بنوشید.

مطلب پیشنهادی

برفک دهان

برفک دهان نشانه خوبی نیست!!

برفک دهان نشانه خوبی نیست!! برفک دهان برفک دهان در واقع نوعی بیماری قارچی است …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *