قالب وردپرس درنا توس
خانه / دسته‌بندی نشده / راه درمان کمر درد چیست؟؟
کمر درد
کمر درد

راه درمان کمر درد چیست؟؟

راه درمان کمر درد چیست؟؟

کمر درد

نقطه شروع و آغاز کمردرد ستون فقرات است. مهره های کمر از پشت در امتداد یک مسیر صاف قرار دارد. بر عکس اگر از پهلو به ستون فقرات نگاه کنیم دارای خمیدگی ها و کشدار شدن ستون فقرات شده، موجب میشوند که در اثر سقوط یا زمین خوردن و یا تکان های شدید، این تکان ها به قسمت های حساس سر و یا مغز ما انتقال داده شوند.

هر انسانی در کنار حالت های آناتومی و استخوانها یا اندام هایی که قامت روی آنها استوار شده است، از یک حالت فردی و شخصی بهره مند است که با حالتهای روانی و احساسی ارتباط مستقیم دارد.

خوشحالی و موفقیت باعث رشد وفشار جسمی و روحی ما می شوند تقریبا هر انسانی در طی دوران زندگی درد و اختلالات | حرکتی را در ناحیه و بخش ستون فقرات تجربه کرده متفاوت باشد آسیب دیده گی دیسک کمر، عفونات مهرهها، ››ሶ 9 آماس، بیماریهای سوخت و ساز یامتابولیسم بدن، اختلالات مادرزادی، گرفتگی یا قفل

درمان کمردرد مزمن چیست

کمر درد مزمن به کمردردی میگویند که از شروع آن بیش از سه ماه گذشته است.
مهمترین روش درمان کمردرد های مزمن عبارتست از:

تقویت عضلات کمر با استفاده از نرمش های خاص طبی
تغییر روش زندگی : به این معنی که باید یاد بگیریم چگونه بایستیم، بنشینیم، چگونه اجسام را بلند کنیم، چگونه رانندگی کنیم و …
گرم نگه داشتن کمر با پوشیدن لبای گرم یا بستن یک شال به دور کمر
استفاده از دارو : درد مزمن ایجاد بیخوابی و بی تحرکی میکند و متعاقب آن فرد تحریک پذیر و مضطرب و دچار افسردگی میشود. بوجود آمدن این حالت عصبی درد را بیشتر میکند. این یک سیکل معیوب است که موجب تشدید خودش شده و برای درمان باید شکسته شود. درد هم روی بدن و هم روی ذهن تاثیر میگذارد پس باید با روش های کنترل استرس و مشاوره روانشناسی وضعیت را بهتر کرد.

درمان کمر درد حاد چیست

کمردرد حاد به کمردردی میگویند که از شروع آن کمتر از سه ماه گذشته است. علت عمده این کمردرد ها وارد آمدن فشار زیاد به قسمت های پایینی ستون فقرات است. کارهایی مانند بلند کردن یا هل دادن اجسام سنگین، حرکات نا متعادل و چرخشی ستون مهره یا انجام ورزش های جدید بدون داشتن آمادگی میتوانند موجب کمردرد حاد شود.
البته علل دیگری مانند شکستگی های مهره، عفونت یا تومور های مهره هم میتوانند موجب کمردرد حاد شوند ولی شیوع آنها کمتر بوده و درمان آنها در قسمت های دیگر بررسی شده است.

اکثر کمردردهای حاد در عرض چند هفته خوب میشوند.
اگر درد شما تازه شروع شده است بهترین راه درمان مصرف دارو است. استفاده از استامینوفن، بروفن یا ناپروکسن یا دیگر داروهای ضد التهابی مفیدند. از داروهای شل کننده عضلانی هم در درمان کمردرد های حاد استفاده میشود. این داروها را روزانه در وعده های منظم مصرف کنید. به کار روزانه خود ادامه بدهید.

اگر درد زیاد است 2-1 روز استراحت کنید ولی نه بیشتر. استراحت بیش از دو روز ممکن است به علت ایجاد مشکلات روحی و به علت کاهش قدرت انقباضی عضلات کمر، درد را بیشتر کند. همچنین با استراحت طولانی مدت خطر لخته شدن خون در ساق پا افزایش میابد پس فرد دچار کمردرد باید هرچه زودتر فعالیت معمول روزانه را شروع کند. برای 2-1 روز در وضعیتی که راحت هستید استراحت کنید. به پشت بخوابید و یک بالشت زیر زانو های خود بگذارید تا کمی خم شوند یا به پهلو بخوابید و یک بالشت بین پاهایتان بگذارید. برای مدت طولانی در یک وضعیت نخوابید. هر 3-2 ساعت حدود 20-10 دقیقه قدم بزنید و دوباره دراز بکشید.

مطلب پیشنهادی

بلوز زنانه

ترفند هایی برای ست کردن لباس هایی با مد روز

ترفند هایی برای ست کردن لباس هایی با مد روز   شاید شما دوست داشته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *