قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای کلیه ومجاری ادرار / راه درمان کیست تخمدان چیست؟
چگونه کیست تخمدان را تشخیص دهیم؟
چگونه کیست تخمدان را تشخیص دهیم؟

راه درمان کیست تخمدان چیست؟

راه درمان  کیست تخمدان چیست؟

درمان کیست تخمدان به عنوان یکی از شایع ترین مشکلات در میان دختران و زنان بایستی اصولی و درست انجام شود. بهترین روش درمان کیست تخمدان روش غیر تهاجمی است 

درمان کیست تخمدان

با تجویز پزشک زنان و مامایی باید تشخیص داده شود تا در دوره ی درمان مشکلی برای باروری پیش نیاید.

اگر دچار علائم ظاهری کیست تخمدان هستید با یک دکتر مشورت کنید. تنها یک دکتر می تواند کیست ها را با دقت درمان کند. علائم این بیماری شامل اختلالات پریود، درد لگن، تهوع، احساس پری و ترشحات واژن است.

دو تا سه ماه پس از مراجعه به پزشک صبر کنید و دوباره کیست ها را بررسی کنید تا ببنید آیا اندازه آن ها رشد کرده یا نه؟ ممکن است دکتر مایل باشد، برای زنانی که سال های باروری و یا یائسگی را می گذرانند از درمان های ساده تر قبل از درمان های تهاجمی استفاده کند. اگر کیست کوچک تر از 5 سانت باشد ممکن است پزشک تان صبر کند تا کیست از بین برود.

به قرص های ضد بارداری فکر کنید؛ نشان داده شده که قرص های ضد بارداری، احتمال ایجاد کیست های جدید و سرطان را کاهش می دهند. اما پیش از اینکه قرص مناسب خود را پیدا کنید، روش های دیگر پیشگیری از بارداری را امتحان کنید.

اگر قصد بارداری در آینده را دارید با پزشک تان مشورت کنید. دکترتان تا آنجا که ممکن است، درمان کیست ها را با روش های غیر تهاجمی که قدرت باروری شما را حفظ خواهد کرد، به عهده می گیرد.

بدانید که یک لاپاراسکوپی قدرت تشخیص و درمان کیست ها را دارد. دکتر شما می تواند برخی از کیست ها را با این روش ساده از بین ببرد.

چگونه کیست تخمدان را تشخیص دهیم؟

اگر در قسمت پایین شکم، برآمدگی لمس شود وبه اندازه  کافی بزرگ باشد و در هنگام آمیزش جنسی درد در لگن ایجاد شود، علامت کیست تخمدان است.

معمولاً کیستهای تخمدان، کیست های پر از مایعی هستند که در برخی از موارد بزرگ می شوند و باعث اختلال در کار طبیعی تخمدان ها می گردند، در بیشتر مواقع این کیستها باعث ناباروری نمی شوند و درمانی ندارند اما اگر ناراحتی ایجاد کنند یا باعث ناباروری شوند، آنگاه باید برای دفع آنها به پزشک مراجعه کنید تا او یا با تجویز دارو به معالجه بپردازد یا به وسیله  لوله ای که به داخل شکم فرو می بردتخلیه کند و یا از طریق جراحی آن  را بردارد

ovariancysts22

مطلب پیشنهادی

علت سرد مزاجی زنان

 سرد مزاجی در زنان قسمت سوم

در این حال ، ممکن است او از اخلاق خود رنج ببرد ولی نه به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *