قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای پوست و مو و ناخن / راه درمان گیاهی زونا (زوستر) پوستی چیست
زونا (زوستر) پوستی چیست
زونا (زوستر) پوستی چیست

راه درمان گیاهی زونا (زوستر) پوستی چیست

راه درمان گیاهی زونا (زوستر) پوستی چیست 

زونا (زوستر) پوستی چیست  

اکثر بزرگسالان (حدود ۹۵٪ آنها) در تماس با ویروسی آبله مرغان قرار گرفته اند و مصونیت دارند، حتی اگر از این موضوع آگاه نباشند(یعنی ممکن است در زمان کودکی تنها دوز خفیفی از ویروسی آبله مرغان وارد بدن آنها شده باشد) اما تعداد کمی از بزرگسالان در برابر این ویروس ایمن نشده اند و در معرض خطر ابتلا قرار دارند. همچنین هنگامی که سیستم ایمنی بدن تصعیف شود (مثلاً در فردی که تحت درمان سرطان قرار دارد) ممکن است. ایتلای دوباره به آبله مرغان روى دهد.

در موارد خفیف، مصرف مسکن همراه با استراحت، کافی است. آنتی بیوتیک های موضعی به شکل محلولضدعفونی کننده، برای خشک کردن ضایعات و نیز پیشگیری از عفونت به کار میروند. درصورت وجود عفونت ثانویه شدید از آنتی بیوتیکهای خوراکی (مثل سفالکسین یا کلوگزاسیلین) استفاده می شود

.برای خارش، لوسیون کالامین موثر است در زونای شدید و افراد مبتلا به ضعف سیستم ایمنی قرص های آسیکلوویر و یا آمپول وریدی آن به کار می روند. برای درمان نورالژی بعد از هرپسی میتوان از آمی ترپتیلین، کلومیپرامین یا داگزپین به مدت ۳ تا ۶ ماه استفاده کرد. کرم مالیدنی کاپسایبیسین ۲۵٪درصد، روزی ۳ تا ۵ بار به مدت ۴ هفته تا حدودی موثر است. در موارد مقاوم به درمان، گاهی بلوک یا قطع عصب ضرورت مییابد. چنان چه زونا، چشمها را مبتلا کرده باشد درمان ضدویروسی و مراجعه فوری به چشم پزشک ضرورت دارد. افراد دچار ضعف ایمنی باید در بیمارستان تحت درمان با ایمونوگلبولین یا آنتی بادیهای ضدویروس قراربگیرند. هر چه ایمونوگلبولین زودتر تجویز شود موثرتر خواهد بود.

مطلب پیشنهادی

پرپشت کردن موها

دراز و پرپشت کردن موها قسمت اول

دراز و پرپشت کردن موها   ۱) با برگ های گیاه کنجد و برگهای بوته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *