راه درمان گیاهی صاف کردن سینه در طب سنتی چیست؟


راه درمان گیاهی صاف کردن سینه در طب سنتی چیست؟

 راه درمان گیاهی صاف کردن سینه در طب سنتی چیست؟

درمان گیاهی صاف کردن سینه

برای صاف کردن سینه ۴۰ گرم گل تودری را با ۵ گرم شیرین بیان در یک لیتر آب بجوشانید تا آب آن به یک سوم برسد. بعد آن را صاف و پس از سرد شدن ۲۰۰ گرم عسل و ۲۵۰ گرم شکر سرخ را با آن آب مخلوط و در بن ماری گذارده و بجوشانید، مرتب هم بزنید تا غلیظ شود و به مرور هر بار کمی از آن را میل فرمایید.

ضمناً خوردن آب دمکرده ی گزنه همچنین آبشیری کنار نیز مفید خواهد بود.

براي تشخيص علت ترشحات پشت حلق، معاينه دقيق گوش و حلق و بيني الزامي است و در مواردي ممكن است لازم باشد آزمايش خون، آندوسكوپي و عكسبرداري راديولوژي نيز انجام شود. به طور كلي اقداماتي كه باعث رقيق شدن ترشحات شود و حركت آنها را تسريع و تسهيل كند مثل مصرف مايعات و داروهاي خلط آور سودمند است.

شست وشوي بيني باعث رقيق تر شدن ترشحات بيني مي شود. به اين منظور مي توان داخل بيني را با سرم چهار - پنج بار در روز شست وشو داد. اگر عامل ترشحات پشت حلق عفونت باكتريايي باشد درمان آنتي بيوتيكي موثر خواهد بود. در مواردي كه حساسيت بيني عامل افزايش ترشحات باشد بايد آلرژي درمان شود. متاسفانه داروهاي ضدحساسيت قادر نيستند حساسيت را به طور كامل ريشه كن كنند، اما علائم حساسيت و از جمله افزايش ترشحات بيني را به ميزان زيادي بهبود مي بخشند.

مبتلايان به رفلاكس بايد علاوه بر مصرف داروهايي مثل امپرازول و فاموتيدين ياد بگيرند كه غذاهاي حجيم مصرف نكنند، وقتي دراز بكشند كه حداقل سه ساعت از زمان آخرين غذا يا مايعاتي كه مصرف كرده اند، گذشته باشد. اگر اين افراد از يك بالشت اضافي نيز استفاده كنند علائم شان كمتر خواهد شد.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد