قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / راه درمان گیاهی صاف کردن سینه در طب سنتی چیست؟
درمان گرفتگی صدا
درمان گرفتگی صدا

راه درمان گیاهی صاف کردن سینه در طب سنتی چیست؟

 راه درمان گیاهی صاف کردن سینه در طب سنتی چیست؟

درمان گیاهی صاف کردن سینه

برای صاف کردن سینه ۴۰ گرم گل تودری را با ۵ گرم شیرین بیان در یک لیتر آب بجوشانید تا آب آن به یک سوم برسد. بعد آن را صاف و پس از سرد شدن ۲۰۰ گرم عسل و ۲۵۰ گرم شکر سرخ را با آن آب مخلوط و در بن ماری گذارده و بجوشانید، مرتب هم بزنید تا غلیظ شود و به مرور هر بار کمی از آن را میل فرمایید.

ضمناً خوردن آب دمکرده ی گزنه همچنین آبشیری کنار نیز مفید خواهد بود.

برای تشخیص علت ترشحات پشت حلق، معاینه دقیق گوش و حلق و بینی الزامی است و در مواردی ممکن است لازم باشد آزمایش خون، آندوسکوپی و عکسبرداری رادیولوژی نیز انجام شود. به طور کلی اقداماتی که باعث رقیق شدن ترشحات شود و حرکت آنها را تسریع و تسهیل کند مثل مصرف مایعات و داروهای خلط آور سودمند است.

شست وشوی بینی باعث رقیق تر شدن ترشحات بینی می شود. به این منظور می توان داخل بینی را با سرم چهار – پنج بار در روز شست وشو داد. اگر عامل ترشحات پشت حلق عفونت باکتریایی باشد درمان آنتی بیوتیکی موثر خواهد بود. در مواردی که حساسیت بینی عامل افزایش ترشحات باشد باید آلرژی درمان شود. متاسفانه داروهای ضدحساسیت قادر نیستند حساسیت را به طور کامل ریشه کن کنند، اما علائم حساسیت و از جمله افزایش ترشحات بینی را به میزان زیادی بهبود می بخشند.

مبتلایان به رفلاکس باید علاوه بر مصرف داروهایی مثل امپرازول و فاموتیدین یاد بگیرند که غذاهای حجیم مصرف نکنند، وقتی دراز بکشند که حداقل سه ساعت از زمان آخرین غذا یا مایعاتی که مصرف کرده اند، گذشته باشد. اگر این افراد از یک بالشت اضافی نیز استفاده کنند علائم شان کمتر خواهد شد.

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *