راه های برطرف کردن حساسیت نوزاد به شیرخشک


راه های برطرف کردن حساسیت نوزاد به شیرخشک

راه های برطرف کردن حساسیت نوزاد به شیرخشک

 

بسیاری از انواع شیرخشک ها به صورت مخلوط به بازار آمده است، ولی برخی به صورت پودر یا به شکل مایع غليظ عرضه می شود، که لازم است به هر دو آب افزوده شود.

اشکال پودری یا کنسانتره (غلیظ) از قیمت کمتری برخوردار است، ولی ممکن است مانند انواع دیگر شیر خشک در همه جا قابل دسترس نباشد. (مثلا برخی از شیر خشک های ضد آلرژی، به شکل های مخلوط و با قیمت گران تری عرضه می شود.) بعضی از نوزادان نسبت به شیر خشک خود واکنش آلرژی زا نشان میدهند؛ ممکن است دچار به هم ریختگی معده یا بثورات پوستی بشوند.

اگر نوزاد شما دچار حساسیت شد، با متخصص اطفال خود صحبت کنید. ممکن است مایل به تغییر شیر نوزاد بر مبنای سویا یا سایر شیر خشک های ضد آلرژی زا باشد. با به طور کلی متخصصان اطفال توصیه می کنند هرگز شیشه ی شیر را نباید با اتکا به بالش در دهان نوزاد راست نگه داشت، زیرا راست نگه داشتن شیشه دال بر تنها گذاشتن نوزاد است. همچنین، به پشت خواباندن نوزاد به همراه شیشه ای که راستدر دهان نگه داشته شده، امکان خفگی را بیشتر می کند.

راست نگه داشتن شیشه همچنین می تواند باعث پوسیدگی دندان شود. رایج ترین وضعیت برای شیر دادن به نوزاد، در آغوش گرفتن نوزاد در یک دست، نزدیک بدن خود است. یک بالش بر روی زانوهای خود بگذارید، تا از فشار روی دستها و گردن بکاهد. اکثر والدین متوجه میشوند که نگه داشتن نوزاد در یک دست و در یک س مت همیشه راحت تر است.

مثلا، اگر راست دست باشید، شاید مایل باشید نوزاد خود را در دست چپ و شیشه ی شیر را در دست راست نگاه دارید. هنگامی که نوزاد کمی بزرگتر شد و کنترل بهتری بر سر و عضلات گردن خود پیدا کرد، شاید مایل باشید برای تغییر روش، او را روبه روی خود در امتداد پاهایتان بخوابانید. بدین طريق، شما و نوزادان می توانید با یکدیگر تماس چشمی داشته باشید. در اینجا توصیه هایی برای مادرانی که شیر خشک میدهند، آورده شده است: / نوزاد را در حین شیر دادن زیاد نپوشانید یا زیاد گرمش نگه ندارید.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد