قالب وردپرس درنا توس
خانه / مغز و سیستم اعصاب / راه های تقویت مغز و قوای آن
مغز و تقویت قوای آن
مغز و تقویت قوای آن

راه های تقویت مغز و قوای آن

 راه های تقویت مغز و  قوای آن

حمله: کسانی که دچار حمله میشوند باید یک قسمت آب نارنج یا پرتقال را با چهار قسمت آب مخلوط، روزی ۶ تا ۸ لیوان از آن را به تدریج در طول روز بنوشند.

خستگی فکری: برای رفع خستگی فکری باید جند بیداستر، ثعلب، مخمر جو، دانه های اسفند، اسپرزه، بسفایج، افتیمون شامی، مغز ناخنک ، انیسون، انقوزه، آویشن شیرازی، بابونه ی شیرازی، بادآورد، گل بنفشه،

پودینه، رازیانه، جاو شیر خشک، شحم حنظلی، گل خطمی، زعفران، شوید خشک، شنبلیله ی خشک، فلفل سیاه، قسط شیرین، تخم کاسنی، کنجد، گل بومادران، نخود، میعه سایله و مصطکی رومی را به نسبت مساوی مخلوط کرده، بعد نرم بسایید، هر صبح و عصر یک قاشق شربت خوری از آن را در دهان بریزید و همراه با آب یا آب میوه میل کنید و بعد از هر غذا یک فنجان نوشابهی کومبوچا بنوشید.

تقویت فکر: اگر خواستید افکار شما تغییر یابد و بتوانید بهتر و صحیح تر از قبلی فکر کنید، پسته، فندق، بادام، گردو و کنجد را مخلوط با نبات بکوبید. هر روز صبح مقداری از آن را بخورید و از کرفس، قمری، پیاز و خیار بیشتر استفاده کنید. ه دارچین، زنجبیلی، هلیلهای سیاه، شیطرج، فلفل سیاه، بابونه ی شیرازی و نخودالوند از هر کدام ۵ گرم، آمله ی مقشر، ثعلب و تخمه ی مغز میوه ی کاج از هر کدام ۱۰ گرم. همه را نرم بسایید بعد با ۲۰ گرم پودر نارگیل و یک کیلو مویز بی دانهای کوبیده شده و یک کیلو عسل مخلوط کرده و هر روز صبح، ظهر و شب هر مرتبه یک قاشق شربت خوری از آن میل شود.

تقویت هوش: برای این که هوشی خود را تقویت کنید، اولا باید از خوردن گوشت خوک، مشروبات الکلی، دخانیات، دود، گردوغبار، بخار غذا (در موقع پخت)، غذای دم خورده ی موش، سیب ترشی و پنیر پرهیز کنید. ثانیاً از تماشا کردن جسد مسلول یا خواندن الواه قبرهاو از راه رفتن یا نشستن بین دو زن پرهیز شود. همچنین به منظور تقویت هوشی باید مغز دانه زبان گنجشک و سیاه دانه و پوست هلیله ی کابلی، زنجبیل و رازیانه از هر کدام ۲۰ گرم. نبات یا شکر ۵۰۰ گرم، همه را مخلوط و بسیار نرم بسایید، هر صبح، ظهر و شب هر مرتبه یک قاشق شربت خوری از آن را در دهان ریخته و بخورید.

  • صد گرم مرزهای خشک را با ۲۰۰ گرم شکر

مطلب پیشنهادی

بیخوابی

بیخوابی را چگونه باید درمان کرد؟!

بیخوابی را چگونه باید درمان کرد؟! بیخوابی انسان و سایر جانداران همانطور که به آب …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *