راه های درمانی از آفتاب سوختگی تا  سوختگی…


راه های درمانی از آفتاب سوختگی تا  سوختگی…

راه های درمانی از آفتاب سوختگی تا  سوختگی...

 

آفتاب سوختگی

 یک بطری سرکه را به آب گرم وان حمام اضافه کنید و جای آفتاب سوختگی را در آن بشویید. این کار نه تنها سوزش و درد سوختگی را تسکین میدهد، بلکه به پوست شما نرمی و لطافت میبخشد. برای ماساژ روی سوختگی از روش aromatherapy" استفاده کنید. در ضمن سرکهٔ تمشک را به روغن طبیعی ماساژ خود اضافه کرده و روی محل بمالید.

بریدگی

فلفل قرمز و یا پودر آن را مستقیماً روی زخم بپاشید، تا خونریزی آن متوقف شود.

سوزش و یا خارش مجاری ادرار

 اگر سوزش مجاری ادرار خفیف باشد، شما می توانید آب میوه زغال اخته و یا آب قره قاط را در یخچال نگهداری کنید و مرتباً بنوشید. این مواد حاوی (antioxidant) ضد اکسیدان و (anthCyanins) آنتی سیانیس غنی می باشند. اگر سوزش بیش از یک روز ادامه داشت، حتماً پزشک متخصص باید شما را معاینه کند چون این عارضه باید فوراً مداوا شود.

تب  خال

تب خال،  عارضهای است که قبل از ظاهر شدن علائمی دارد. حدود ۱۲ ساعت قبل از زدن تب خال شما در محل مورد نظر احساس سوزش می کنید کمی (pepto -BiSmol) روى زخم بماليد.

این دارو به همان روشی که با ویروس اسهال مبارزه میکند در مقابل میکروب تب خال نیز مقاومت می کند.

 سوختگی

 برای تسکین سوزش محل سوختگی یک کیسهٔ پلاستیک از سبزیجات یخ زده (سبزیجا کوچک مانند نخود و ذرت مؤثرتر می باشند) را روی محل سوختگی بگذارید. یا قالب یخی را خرد کنید و در حولهای نازک بپیچید و حداقل ۱۵ دقیقه روی محل مورد نظر بگذارید. یخ نه تنها سبب منقبض شدن رگهای خونی می شود، بلکه ورم و التهاب حاصل از سوختگی را نیز کاهش میدهد. توصیه: من به این نکته پی برده ام که اگر سوختگی خیلی خفیف باشد (مانند سوختگی روی دست که در اثر آشپزی بوجود میآید) اگر دندانگیر مخصوص نوزاد که در فریزر یخ زده باشد، روی سوختگی قرار دهیم بسیار مؤثر خواهد بود.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد