راه های درمانی برای داشتن دستانی زیبا…


راه های درمانی برای داشتن دستانی زیبا…

راه های درمانی برای داشتن دستانی زیبا...

 

درمان سریع دست

دستهای خود را همیشه چرب نگه دارید، حتی زمانی که مشغول شستن ظرفها هستید. برای از بین بردن سلولهای مرده  دست، نمک دریایی و آب لیموترش را مخلوط کرده و با مسواکی کهنه بر روی دستهای خود بکشید. این کار را دوبار در هفته انجام دهید، تا دستهای شما نرم شوند و رنگ گرفتگی آنها از بین بروند.

ابتدا دستهای خود را با آب ولرم بشویید. سپس بالیف خشنی به تندی بر روی دستهای خود بکشید. (هنگامی که هنوز دستها کمی نمدار است). ۱ قاشق چایخوری عسل و ۱ قاشق چایخوری روغن زیتون را مخلوط کرده و به دستهای خود بمالید. بعد دستها را در یک کیسه پلاستیکی کوچک قرار داده، (می توان به جای کیسه پلاستیکی از دستکش پلاستیکی یک بار مصرف استفاده کرد) و برای ۳۰ دقیقه روی آن دستکشی نخی میکشیم.گرما به نفوذ مواد به دست کمک میکند.

درمان با شیر

یک فنجان شیر را تا حدی که قابل لمس باشد، گرم کنید. دستهای خود را برای ۵ دقیقه برای تقویت ناخن ها و بوجود آوردن رطوبت در دستها، در آن فرو ببرید. شیر نه تنها مملو از لاکتیک اسید است، بلکه آلفا هیدروکسی اسید طبیعی موجود در آن آرام آرام پوستهای مرده را پوسته پوسته میکند و از بین میبرد. همچنین شیر حاوی مقدار زیادی کلسیم است که ناخنهای شکننده را محکم میکند.

درمان پوست های دور

 ناخن برای درمان پوست دور ناخن، آنها را در چای بابونه غلیظی فرو ببرید. بابونه پوستهای تحریک شده را آرام میکند و التهاب و قرمزی پوست را تسکین میدهد. برای تمیز کردن نامرتبی پوست دور ناخن، ۲ قاشق چایخوری آب آناناس را با یک زرده تخم مرغ مخلوط کرده و قاشق چایخوری سرکه سیب به مواد اضافه کنید. سپس ناخنها را برای ۲۰ دقیقه در آن فرو ببرید و بعد با چوب پرتقال پوستهای دور ناخن را عقب بکشید. برای شبها به اندازه مساوی، روغن کرچک بیبو را باید سفید مخلوط کرده و بر روی .پوستهای دور ناخن بکشید.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد