قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / راه های درمانی حالت تهوع در دوره ی اول بارداری
حالت تهوع در بارداری
حالت تهوع در بارداری

راه های درمانی حالت تهوع در دوره ی اول بارداری

راه های درمانی حالت تهوع در دوره ی اول بارداری

 

واقعا از حالت تهوع عذاب میکشید، با دکتر خود در مورد داروهای بدون نسخه  یا تجویزی صحبت کنید. برخی شواهد حاکی از آن است که مصرف ۲۵ میلی گرم ویتامین ب ۶، سه نوبت در روز می تواند حالت تهوع را کاهش دهد. ترکیبی از ویتامین ب ۶ و آنتی هیستامین دکسیلامین (یونیسوم – یک قرص در شب) نیز می تواند مؤثر باشد. این ترکیب مشابه داروی بندیکتین است، که به خاطر ادعاهای کاملا واهی در افزایش نقایص مادرزادی، از بازار جمع آوری شد. اگرچه بندیکتین دیگر در دسترس نیست، دانشمندان معتقد نیستند این دارو تراتوژنیک (باعث نقایص مادرزادی) باشد.

با دکتر خود در مورد مصرف ویتامین ب ۶، به همراه یا بدون دکسیلامین صحبت کنید. به خاطر داشته باشید دکسیلامین به عنوان یک داروی خواب آور فروخته می شود، و به احتمال زیاد شما را بسیار خواب آلود خواهد کرد. برای حالت تهوع شدید همراه با استفراغ یا بدون آن، با دکتر خود در مورد سایر داروهایی که می تواند مؤثر باشد، صحبت کنید. برخی از خانم ها با داروی متوکلوپرامید (رگلان) تسکین می یابند.

دکتر ش ما در واقع می تواند این دارو را با تزریق مداوم در زیر پوست وارد کند، که به عنوان تلمبهی زیر پوستی شناخته شده است. مزیت این روش آن است که برای آن دسته از خانم هایی که به خاطر حالت تهوع حتی نمی توانند یک قرص را هم فرو بدهند، آنها را مجبور نمی کند. داروی دیگر مورد استفادهی پزشکان، زمانی که هیچ چیزی کمک نمی کند، اندانسترون، یا زوفران نام دارد.

اگرچه در مورد مصرف اندانسترون مطالعات جامعی در بارداری صورت نگرفته است، هیچ گزارشی مبنی بر افزایش نقایص مادرزادی در ارتباط با مصرف این دارو در اختیار نداریم. گاهی اوقات، حالت تهوع و استفراغ به حدی شدید است که شرایطی تحت عنوان استفراغ بدخیم بارداری برای شما به وجود می آید. علایم آن شامل کم آبی بدن و کاهش وزن است. در صورتی که به استفراغ بدخیم بارداری دچار بشوید، شاید لازم شود مایعات و داروها را از طریق داخل وریدی به شما برسانند.

مطلب پیشنهادی

سرکلاژ

بارداری های چندقلویی و نارسایی های دهانه رحم

بارداری های چندقلویی و نارسایی های دهانه رحم   بارداری های چندقلو برخی از متخصصان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *