راه های درمان آفتاب سوختگی در تابستان


راه های درمان آفتاب سوختگی در تابستان

راه های درمان آفتاب سوختگی درتابستان

 

فصل تابستان

 آفتاب سوختگی

  • لب، گوش و بینی بیشتر از دیگر اعضای بدن در معرض تابش خورشید آسیب می بینند. بهتر است. در این قسمتها کرم ضد آفتاب بیشتری بمالید.
  • پشت دست آمادگی زیادی برای سرطان پوست دارد. در این قسمتها از کرمی که هم نرم کننده و هم ضد آفتاب میباشد، استفاده کنید.
  • در قسمت بالای پیشانی از کرم ضدآفتاب استفاده نکنید. چون ممکن است این کرمها خیلی رقیق باشند و در اثر گرما اثر آن زود از بین برود. در این صورت برای جلوگیری از آفتاب سوختگی در این قسمتها از روغن لیپ بالم (lipbalm) استفاده کنید. چون بیشتر این روغنها حاوی SPF بالایی میباشند.

مدت دوام کرم ضد آفتاب

 بیشتر کرم های ضد آفتاب حداکثر تا دو سال قابل استفاده می باشند. بعد از این مدت زمان بیشتر آنها میبرند، تغییر رنگ و بومی دهند.

پاهای تمیز و شاداب

 ابتدا یک کیسه چای نعنا را در لگن و یا وان حمام که با آب گرم پر شده است بیندازید پاها را به مدت ۵ الی ۱۵ دقیقه در آن قرار دهید. سپس از آب در آورده، اسپری ضد بو را بین انگشتان و کف پاها بپاشید.

 برای نرم شدن پاشنهٔ پاهای خود مقداری نمک دریایی را به هر یک از آنها مالیده و با دست به حالت دورانی مالش دهید.

راه های درمان آفتاب سوختگی

  • پنبه و یا لیف حوله ای را در کاسه پر از شیر فروکنید و به محل سوختگی بمالید. محتویات کپسول ویتامین A و ویتامین E و روغن فلکس سید(flaXSeed) را با هم ترکیب کنید و با آرامی به محل مورد نظر بمالید.
  • ژل گیاه صبر زرد برای آفتاب سوختگی و هر نوع سوختگی دیگر مفید میباشد. گیاه صبر زرد را تهیه کنید و در آشپزخانه موجود داشته باشید. برای استفاده، تکه ای از برگ آن راکنده و روی محل سوختگی با انگشتان دست به آرامی ضربه بزیند.
  • یک فنجان بلغور ذرت را در پارچهٔ ململ و یا قسمت بالای جوراب شلواری بریزید، و گره بزنید طوری که مواد از آن بیرون نریزد و به دوش حمام وصل کنید. در این صورت موقعی که دوش می گیرید، آب جاری دوش درد و سوزش محل سوختگی را کاهش داده، و به شما آرامش می بخشد.
  • مصرف آسپیرین ورم و التهاب محل مورد نظر را کاهش میدهد.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد