راه های درمان ترشحات سفید بانوان


راه های درمان ترشحات سفید بانوان

راه های درمان ترشحات سفید بانوان

 

عوامل ایجاد یا تشدید کننده:  

عفونت دستگاه تناسلی، یبوست ، کمبود «نقره، طلا، مس، منگنز و ویتامین P».به طورکلی دختران به این عارضه مبتلا نمی شوند. زیرا علت اصلی  آن وجود موهای آلت مردان است.

درمان:

 آب پرتقال، آبلیموترش، سماق، مربای گلسرخ، جوشاندهفراسیون (۴ گرم) + گزنه سفید (۶ گرم) + رازیانه (۷ گرم)»، دم کرده یا تنتور بادرنجبویه (۷ گرم) + او کالیپتوس (۱ گرم) + گزنه  سفید (۵ گرم) + ریوند  چینی (۷ گرم)»، عرق پوست هاماملیس، بلوط، به، میوه سرو.

پیش گیری :

در هنگام مقاربت باید مرد از وسائل پیشگیری و حفاظتی استفاده کند تا از عقونت جلوگیری به عمل آید . همچنین تجویز آنتی بیوتیک به مدت طولانی مدت ممکن باعث رشد قارچ کاندیدا و واژینیز ناشی از آن شود.

راه های درمانی :

الف – درمان های اختصاصی : عفونت با داروهای که در زیر نام برده شده اند درمان می شود ، هرگاه مقاومت میکربی عارض شود یا بیمار به دارو حساسیت نشان دهد بلافاصله باید دارو قطع شود و داروی دیگری جانشین آن نمود .– واژینیت ناشی از تریکوموناواژینالیس :این نوع عفونت توسط یک انگل میکروسکوپی بوجود می آید که علائم آن غالباً بلافاصله بعد از شروع خونریزی قاعدگی به اوج خود می رسد .دوره کمون تقریباً ۲۰ روز می باشد و علائم بصورت ترشحات کف آلود و فراوان و درد و تحریک موضعی می باشد .سوزش ادرار و مقاربت دردناک و درد مبهم قسمت تحتانی شکم ممکن است وجود داشته باشد و گاهی اوقات ، خارش شایعترین علامت موضعی در این بیماران می باشد و ترشح فراوان و کف آلود به رنگ سفید مایل به زرد تا سبز دیده می شودقبل از درمان باید یک پاپ اسمیر ( تست ترشحات دهانه رحم ) انجام گیرد و سپس براساس جواب پاپ اسمیر و تائید تشخیص توسط پزشک و یا ماما ، درمان انجام گیرد .مترونیدازول به مقدار ۲۵۰ میلی گرم ۳ بار در روز به مدت یک هفته تجویز می شود .درمان با دوز بالا به مدت ۵-۳ روز، تجویز همزمان مترونیدازول خوراکی و مهبلی و تزریق وریدی مترونیدازول می باشد .اگر علائم بیماری بعد از درمان باقی بمانند، توصیه می شود که مجدداً به پزشک معالج خود مراجعه شود .تمام شرکای جنسی، حتی اگر بدون علامت باشند باید درمان گردند، چرا که بسیاری از زنان از شریک جنسی درمان نشده خود مجدداً آلوده می شوند. به زوجین توصیه می شود که تا پایان دوره درمان و از بین رفتن علائم ، از نزدیکی جنسی خودداری کنند .

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد