قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / راه های درمان دمل های معروف…..
دمل
دمل

راه های درمان دمل های معروف…..

راه های درمان دمل های معروف…..

دمل

دمل توده ی چرک می باشد که از نوتروفیل های مرده تشکیل می شود. عواملی که ممکن است دمل ایجاد شود عبارتست از: باکتری، قارچ و عوامل خارجی مثل سوزن تزریق. علت اصلی ایجاد دمل را گفتیم و حال نوبت این است که بدانید دمل برای جلوگیری از انتشار عفونت در سراسر بدن جلوگیری می کند. دمل در جاهای مختلف بدن ایجاد می شود دمل نوع های مختلف دارد که انواع آن عبارتند از: دندان، مغزی، آمیبی جگر، پستان، مقعد، پاروتید، پره تونسیلار، ششی. لازم به ذکر است که دمل را با عنوان آبسه نیز ذکر می کنند.

دمل های معروف به نام خنازیر

1-برای درمان آنها از داروهای پاک کننده بدن از سودا و بلغم استفاده می شود. تقلیل مقدار غذایروزانه کنند. از خشم، غضب و آواز بلند خودداری نمایند و از پماد محلل زیر استفاده کنند.در اینجا تنقیه و پاکسازی خلط بلغمی کنند و حب غاریقون داده تا بزرگ نشود. بر روی آن ضمادهای محلله گذارند اگر معالجه فوق نتیجه مثبت ندهد داروهای پزنده چرک دهنده چنانچه قبلاً بیان شده است یا روی این تومورها اوشق، خاکستر ریشه کلم، صابون، روغن گل و کمی آهک آب ندیده مخلوط کرده روی تومور قرار دهند. یا اوشق را در سرکه حل کرده ضماددمل هایی که محتوی آنها چربی باشد (لیپوم) قابل انفجار نیستند باید آنها را خارج نمود. لیکن اگر زاج زرد را کوبیده با آب گشنیز روی آنها به مالند یا سنگبینج بر آنها ضماد کنند یا برنج را با دوغ پخته به صورت خمیر ضماد نمایند در کوچک شدن و از بین بردن آنها بی تأثیر نیست.

2-درمان دمل با دبریدمان
دبریدمان به چهار طریق انجام می‌شود که بنا به نیاز دخالت پزشکی در مورد بیمار درنظر گرفته می‌شود. به برش، برداشت و یا حذف یک بخش از بافت مرده، عفونی شده و یا صدمه دیده از بدن بیمار، به منظور تسریع روند جایگزینی و یا ترمیم طبیعی در بافت سالم اطراف آن و بهبود در آن قسمت گفته میشود. دبریدمان می‌تواند بصورت جراحی(برش توسط تیغ)، توسط اتولیز(بکمک آنزیم) و یا شیمیایی(با استفاده از دارو) انجام گیرد. دبریدمان در بدن نباید با دبریدمان در دندانپزشکی که به مفهوم حذف و از بین بردن پلاک و جرم رسوب شده در دهان و بین دندان و لثه است، اشتباه گرفته شود. در دبریدمان دندانپزشکی از دستگاه اولتراسونیک و یا مسواک و یا مواد شیمیایی مانند آب اکسیژنه برای حذف جرم استفاده میشود. روش های دبریدمال را با توضیحات در متن زیر می توانید مطالعه فرمایید.

3-درمان دمل با کورتاژ
این روش به معنای تراشیدن است که یکی از روش های درمان دمل است.

4-درمان دمل با پادزیست یا آنتی بیوتیک
درمان دمل به وسیله مصرف و یا تزریق آنتی بیوتیک

روش های درمان دمل به نظر نمی رسد عوارض خاصی داشته باشد .

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *