قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای مخصوص مردان / راه های درمان وجود خون در منی چیست؟؟
راه های درمان وجود خون در منی چیست؟؟
راه های درمان وجود خون در منی چیست؟؟

راه های درمان وجود خون در منی چیست؟؟

راه های درمان وجود خون در منی چیست؟؟

وجود خون در منی به معنی ظاهر شدن خون در منی دفع شده از طریق انزال است. این عارضه نسبتاً شایع و بدون درد است و تقریباً هیچ گاه جای نگرانی وجود ندارد. علت رایج آن پاره شدن وریدهای کوچک واقع در قسمت فوقانی پیشابراه هنگام نغوذ است. منی معمولاً تنها حاوی رگه های خونی قرمز یا قهوه ای رنگ است، اگرچه در موارد نادر خون ممکن است به مدت چند روز در منی ظاهر شود. هیچ درمانی لازم نیست. با این همه اگر متوجه وجود خون در ادرار خود شدید، به پزشک مراجعه کنید، زیرا این مسئله ممکن است .نشانگر یک عارضه مهم مثانه یا کلیه باشد.

بیضه نزول نکرده

هنگام تکامل جنینی بیضه ها از نزدیک کلیه ها و از طریق مجرای واقع در کشاله ران به کیسه بیضه نزول می کنند. در تعداد کمی از پسران یک یا هر دو بیضه نمی توانند نزول کنند. این پسران باید به طور ادواری معاینه شوند و اگر بیضه یا بیضه ها در حدود سن دو سالگی نزول نکردند، معمولاً عمل جراحی ای به نام تثبیت بیضه (ارکیوپکسی) برای ثابت کردن بیضه در کیسه بیضه توصیه می شود.

تأخیر در عمل جراحی تا بعد از ۵ سالگی ممکن است در نهایت منجر به لطمه زدن به اسپرم سازی شود. در برخی موارد تزریق هورمون ممکن است نزول بیضه را تحریک کند. اگر بیضه نزول نکرده تا هنگام بلوغ تشخیص داده نشود برداشتن ان از طریق جراحی توصیه می شود، زیرا در این شرایط احتمال ایجاد سرطان بیضه وجود دارد. بیضه های متحرکی که هنگام انقباض کیسه بیضه به داخل شکم کشیده می شوند، شایع هستند و نیازی به درمان ندارند، اگرچه احتمال بروز فتق کشاله ران در این پسران افزایشمییابد.

فتق کشاله ران (فتق مغبنی)

بسته شدن ناکامل یا ضعف بافتی ممکن است باعث بزرگ شدن مجرای کشاله ران در کف شکم که طناب اسپرماتیک از داخل آن عبور می کند، شود. اگر این سوراخ به اندازه کافی بزرگ باشد، روده ها ممکن است از طریق آن وارد کیسه بیضه شوند. در فتق رانی این سوراخ در کنار مجرای کشاله ران است و روده ها ممکن است از قسمت بالای ران بیرون بزنند.

درمان: هر دو نوع این فتق ها باید توسط جراحی بسته شوند زیرا خطر قطع جریان خون بخشی از روده که از درون این فتق ها عبور می کند، وجود دارد. این نوع قطع جریان خون را فتق مختنق گویند.

مطلب پیشنهادی

جلوگیری طبیعی توسط مرد

روش های جلوگیری از باروری توسط مردان

روش های جلوگیری از باروری توسط مردان   در حال حاضر دو روش پیشگیری از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *