قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / راه های ساده تحکیم روابط بین زن و شوهر…
رابطه بین زن و شوهر
رابطه بین زن و شوهر

راه های ساده تحکیم روابط بین زن و شوهر…

راه های ساده تحکیم روابط بین زن و شوهر…  

 

 خودآرایی

یک جنبه مهم زندگی که باید به آن توجه زیادی کرد خودآرایی است که نقش ارزنده ای را در ایجاد رابطه بین زن و شوهر و یا زندگی زناشویی ایفا می کند چرا که انجام چنین اموری است که باعث محبت متقابل و احساس امنیت بیشتر و صمیمانه تر شدن روابط  در خانواده می شود.

پس برای تحکیم روابط ضروری است که زن و شوهر خود را برای یکدیگر بیارایند و از لباس، سر و وضع ظاهری خود مراقبت کنند. منظور از خودآرایی مسواک زدن، استحمام، شانه  زدن موهای سر، گرفتن ناخنها وعطر زدن ،پوشیدن لباس نیکو و… که انجام این امور سبب افزایش رغبت طرفین نسبت به یکدیگر می باشد و همچنین احساس امنیت و ارزش است که زوجین در درجه اول برای خود و سپس برای همسرشان دارند که گاهی زن و شوهر نسبت به یکدیگر بعضی از مسئولیت  را آگاهانه و یا ناآگاهانه می پذیرند که قصور در انجام این وظایف مشکلات و مسایل را در پی خواهد داشت.

زمانی که مرد به خانه باز می گردد و زنش را در مقابل خود زیبا، آراسته و تمیز می بیند این مسایل باعث میشود که در درون وی احساس آرامش به وجود آید و نسبت به زندگی خانوادگی و زناشویی خود دل گرمتر گردد. هرچند که انجام دادن این اعمال ممکن است از دید خیلی از افراد ساده و پوچ و بی ارزش قلم داد شود ولی می توان گفت که انجام دادن آنها می تواند نقش مؤثری را در استحکام و روابط خانوادگی داشت باشد.

 

 حفظ روابط زناشویی

دو تن با حفظ استقلال نسبی تن به روابط خانوادگی می دهند که آن هم به خاطر تسکین غرایز و هم به خاطر وحدت و تداوم و بقای نسل است. در روابط باید جنبه  معنوی قضیه در نظر گرفته شود زیرا وجود چنین احساس و عاطفه ای سبب رشد شخصیت انسانی و موجب تحکیم بنای زندگی است.

ایجاد رفتار مناسب بین همسران، مستلزم درک یکدیگر و شناختی که از یکدیگر دارند می باشد. هرکدام از طرفین (زن و شوهر) باید برای هم حق و حقوقی قایل شوند چرا که هر دو انسان هستند و دارای یک سری نیازها و خواسته ها، بنابراین هیچ کدام بر دیگری تملکی ندارند.هر انسانی توانایی  و استعدادی دارد که دیگری فاقد آن می باشد. زن ممکن است موجودی ضعیف و ظریفی از لحاظ جسمانی باشدولی از لحاظ قدرت بیان، هوش، عواطف و در خیلی جنبه  دیگر از مرد قویتر باشد. ایجاد یک رابطه حسنه و مناسب بین زن وشوهر لازم و ضروری است. چرا که این رابطه نه تنها تأثیر زیادی بر زندگی زناشویی دارد، بلکه باعث صمیمانه تر شدن روابط زناشویی می شود و همچنین تأثیر به سزایی بر روی تربیت فرزندان خواهد داشت.

 

 

 

مطلب پیشنهادی

درد سیاتیک در بارداری

راه های بهبود درد سیاتیک در دوران بارداری

راه های بهبود درد سیاتیک در دوران بارداری   درد سیاتیک  بعضی از خانم ها …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *