راه های پیشگیری از زخم شدن سینه در دوران شیردهی


راه های پیشگیری از زخم شدن سینه در دوران شیردهی

راه های پیشگیری از زخم شدن سینه در دوران شیردهی

 

آمادگی برای شیردهی

 اگر در نظر دارید خودتان بچه را شیر بدهید، ممکن است مایل باشید اقداماتی برای مقاوم کردن پوست دور نوک سینه ی خود انجام دهید، تا از قاچ خوردن و زخم شدن نوک سینه ها هنگام شیردادن جلوگیری کند.

از آنجا که نوک سینه های قاچ خورده می تواند دردناک باشد، آماده کردن آنها در کاهش ناراحتی احتمالی کمک می کند.. می توانید نوک سپینه های خود را با ملایمت بمالید یا در بین انگشتان خود ماساژ بدهید، آنها را در معرض هوا بگذارید، با یک لیف حمام با ملایمت بمالید، یا از کرست های شیردهی که لبه هایش پایین باشد، استفاده کنید تا نوک سینه هایتان به لباستان مالیده نشود. کرم یا روغن مانع سفت شدن پوست می شود، بنابراین از آنها روی نوک سینه هایتان استفاده نکنید.

برخی از خانم ها نگرانند سینه های مناسبی برای شیردهی ندارند، ولی هیچ نوع سینه ای مناسب یا غیر مناسب نیست. سینهها چه بزرگ باشد چه کوچک، می تواند به مقدار کافی شیر تولید کند. بعضی از خانم ها که نوک سینه هایشان بسته یا تورفته است، می توانند با ماساژ دادن نوک س ینه ها، آنها را بیرون بیاورند تا شیردادن آسان تر شود. در برخی از فروشگاه های لوازم بارداری یا نوزادی، شیردوش می فروشند که با استفاده از مکش، به بیرون آوردن نوک سینه ها کمک می کند.

بسیاری از خانم ها از اوایل بارداری متوجه ترشح گاه به گاه مادهای زردرنگ از سینه های خود می شوند. این ترشح آغوز یا کلستروم نام دارد، و چیزی است که نوزاد در اولین روزهای عمر خود قبل از آنکه شیر واقعی بیرون بیاید، می مکد و می بلعد. آغوز حاوی پروتئین بیشتر و چربی کمتری از شیر است؛ از همه مهم تر، حاوی پادتن هایی از سیستم ایمنی بدن شماست که از فرزندتان در برابر عفونت های خاص تا زمانی که سیستم ایمنی بدن خود او کامل شود، محافظت می کند.

در صورتی که در دوران بارداری آغوز تولید نکردید، نگران نباشید. تولید نکردن آغوز به این معنا نیست که شیر کافی تولید نخواهید کرد. هر زنی متفاوت است، بعضی از آنها در طول دوران بارداری از سینه هایشان چکه می شود، و بعضی دیگر نه.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد