قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای دستگاه گوارش دهان و دندان / راه های پیشگیری از عفونت دهان و دندان در طب سنتی
پیشگیری عفونت های دهان و دندان
پیشگیری عفونت های دهان و دندان

راه های پیشگیری از عفونت دهان و دندان در طب سنتی

راه های پیشگیری از عفونت دهان و دندان در طب سنتی

پیشگیری عفونت های دهان و دندان :

بهترین روش پیشگیری، شست وشو و نظافت دقیق دهان بعد از ھروعدہ غذایی می باشد. علاوه بر مسواک و خمیر دندان دندان و خلال دندان و برسں ھای مخصوصں کہ لایه ها یا پرزهای پلاستیکی گوشتی نرم دارند، میتوانند به نظافت دندان کمک کنند، اما باید از این وسایل به روش کاملاً صحیح و طبق دستور سازنده آن استفاده نمایید.تا از به وجود آمدن زخم جلوگیری شود.images-30

غرغره کردن بامحلول هایی که علاوہ خاصیت ضد عفونی کننده باعث عوض شدن طعم و مزه دهان می شوند، مانند محلول های شست وشو دهنده با عصاره  نعناع، بابونه خمیر دندان های حاوی کلوئید نقره ای از بروز عفونت ها،جلوگیری می کنند. افرادی که دارای دندانهای مصنوعی هستند و یا کسانی که ارتودنسی یا سیم کشی های پزشکی، در دندانهای خود دارند می بایست به نظافت کامل و دقیق اهمیت فراوان بدهند.

یک دهان سالم شامل داشتن پرز و یا کرک های سالم بر روی زبان می باشد به همین جهت برنامه ی غذایی خود را با میوهجات و سبزیجات خام و آب میوه جات تنظیم کنید. تا محیط دهان و دندانهای شما نیز کاملا سالم باقی بماند.

کمبود مواد مفید و ویتامین تا به عنوان عامل در بعضی مواقع عفونت های ناحیه ای دهان علتی جز کمبود ویتامینها و مواد معدنی ندارند. به خصوص این امر در مورد افرادی به چشم میخورد که در درجهای اول از غذاهای صنعتی و که فاقد مواد معدنی و مفید هستند استفاده و تغذیه میکنند؛ زیرا مواد تشکیلدهنده این غذاها باعث استفاده ی بالای اندام ها و اعضای داخلی از عناصر محافظت کننده مانند آنتی اکسیدانها میشوند.

علت های شایع ایجاد زخم ها در دهان چیست؟

شایع ترین علت زخم های دهانی، صدمه های فیزیکی است. به سادگی، گاز گرفتن گونه یا زبان و لب هنگام غذا خوردن، تیزی یک دندان، ضربه ناشی از مسواک زدن محکم یا دندان های مصنوعی که در دهان لق می خورند، می توانند بافت دهان را زخم کنند. این زخم ها به زخم های ناشی از ضربه معروفند. عوامل دیگری نیز ممکن است در دهان زخم ایجاد کنند مثلاً سوختگی ناشی از غذای داغ، زخم های ناشی از برفک های دهانی، تبخال های دهانی (داخل دهان)، عکس العمل به بعضی داروها مثل داروهای شیمی درمانی، سیفیلیس، ایدز، دیابت یا سرطان اما اگر در دهان خود زخم های زیادی دارید که مرتباً خوب می شوند و دوباره عود می کنند، به «آفت» فکر کنید.

مطلب پیشنهادی

برفک دهان

برفک دهان نشانه خوبی نیست!!

برفک دهان نشانه خوبی نیست!! برفک دهان برفک دهان در واقع نوعی بیماری قارچی است …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *