قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای چشم وگوش / راه پیشگیری از کری مادرزادی را بدانید….
کری مادرزادی
کری مادرزادی

راه پیشگیری از کری مادرزادی را بدانید….

راه پیشگیری از کری مادرزادی را بدانید….

کری مادرزادی چگونه ایجاد می شود؟

اگر به طور مادرزاد یعنی از طفولیت دچار کری و ناشنوایی بوده ا ید، پیه بی نمک خوک را آب کنید و با مومیایی اصلی (غیر تقلبی) مخلوط و پس از حل شدن هر صبح و شب آن را در گوش بچکانید و مدت زیادی تکرار کنید.

 علائم بالینی کری ها ارثی

علائم بالینی کری های ارثی و مادرزادی را به دو نوع تقسیم می کنند. در نوع شدید کری اگر بیمار آموزش نبیند، کودک کر و لال خواهد شد و اگر یک گوش مبتلا شود تا 5 الی 10 سالگی مشخص نمی گردد. در نوع خفیف، با تاخیر شروع به صحبت کردن می کند و در مدرسه پیشرفت درسی ندارد؛ ولی تشخیص سریع آن مشکل است. انواع شدید، حدود یک الی دو سالگی و انواع خفیف در زمان مدرسه تشخیص داده می شود. تکامل شنوایی از دوران داخل رحمی با تشکیل ساختمان ها آناتومیک شنوایی آغاز می شود و در دوران بلوغ رشد آن ادامه می یابد. نوزاد سالم و طبیعی در زمان تولد به صداها پاسخ می دهد و علائم پیشرفت شنوایی، شناخت صدا مادر و تشخیص شدت اصوات است. با افزایش سن، تغییرات ساختاری در ساختمان گوش رخ می دهد. تغییرات اولیه بعد از نوزادی در گوش میانی به صورت تغییر وضعیتی پرده صماخ است. حلزون تقریبا به اندازه دوران بلوغ می باشد و توانایی پاسخ به صدا را در هفته 24 حاملگی دارد. سیستم شنوایی عصبی مرکزی نیز شروع به رشد می کند و تا 10 سالگی کامل می شود. این تغییرات و تکامل تدریجی، عامل اصلی تعیین آزمایش ها شنوایی و روش های ناتوانی شنوایی در بیماران است.

پیشگیری از کری مادرزادی

جلوگیری از ازدواج ها فامیلی در افراد کرمادرزاد. دقت در تجویز داروها سمی برای گوش
ابتلا به سرخجه در سه ماهه اوایل حاملگی که گاهی اگر محرز باشد، سقط جنین ضرورت دارد. در زن و شوهری که عدم تجانس خون دارند، باید قبل از زایمان انتظار موضوع را داشت و در صورت لزوم بلافاصله خون را تعویض کرد.تست ها شنوایی در تمام اطفال 7 الی 9 ماهه و تا سن مدرسه برای تشخیص هر چه سریع تر بیماری و درمان لازم و توان بخشی بایستی انجام گیرد.

مطلب پیشنهادی

اور یون

طب سنتی در درمان ورم غد بناگوش (اور یون)

طب سنتی در درمان ورم غد بناگوش (اور یون)   انجیر: مقداری انجیر را در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *