راه کارهایی برای درمان  درد گوش


 راه کارهایی برای درمان  درد گوش

 راه کارهایی برای درمان  درد گوش

 برگ به لیمو: یک قاشق چایخوری از برگ خشک درخت به لیمو را در یک لیوان آبجوش دم کرده صبح، ظهر و شب یک استکان از آن را همراه با کمی قند بنوشید.

علل گوش درد

شیپوراستاش مجرایی است که از بخش میانی هر گوش به پشت گلو متصل است. شیپوراستاش، مایعاتی را که توسط گوش میانی ساخته می شود، تخلیه می کند. اگر شیپوراستاش بسته شود، مایعات جمع می شوند و به پشت پرده گوش فشار وارد می آورد و یا عفونت گوش به وجود آید.در افراد بزرگسال، درد گوش کمتر به دلیل عفونت گوش است. ممکن است قسمت های دیگری مانند: مفصل گیجگاهی فکی، دندان ها و گلو باعث درد گوش شوند.

علل گوش درد

شامل موارد زیر است:- آرتریت فک- عفونت حاد گوش- عفونت مزمن گوش- صدمات گوش ناشی از تغییرات فشار (ارتفاع بالا و علل دیگر)- وارد کردن چیزی در گوش- پاره شدن و یا سوراخ شدن پرده گوش- عفونت سینوسی- گلودرد- سندرم مفصل گیجگاهی فکی- عفونت دنداندرد گوش در نوزادان و کودکان ممکن است به علت عفونت گوش و یا به علل زیر باشد:- سوزش مجرای گوش به علت پنبه گوش پاک کن- باقی ماندن صابون و یا شامپو در گوش کودک

گوش درد ناشی از سرماخوردگی

می تواند دردی سوزنده و آهسته باشد. حتی اگر مایعی در گوش گیر کند، عفونت نیست. مایع به پرده گوش فشار وارد می آورد و باعث ورم و لرزیدن پرده گوش می شود.گوش درد ناشی از سرماخوردگی، خواب راحت را از شما می گیرد، تب می کنید و خلط زرد یا سبزرنگ در بینی وجود خواهد داشت.

گوش درد ناشی از عفونت گوش

عفونت گوش معمولا در کودکان رخ می دهد. معمولا عفونت گوش ناگهانی رخ می دهد و با درد بسیار شدیدی شروع می شود.درد شدید ناشی از عفونت گوش به دلیل این است که انتهای عصب حسی در پرده گوش به افزایش فشار وارده به آن، شدیدا پاسخ می دهد.بعد از آنکه مقداری پرده گوش کشیده می شود، درد آرام تر می گردد.

درمان گوش درد

معمولا عفونت گوش قابل درمان می باشد. عفونت گوش، موجب آسیب دائمی گوش و یا کاهش شنوایی می شود که با درمان به موقع و مناسب، این خطرات کم می شود.- درمان شامل: داروهایی برای کاهش درد و تب و آنتی بیوتیک برای درمان عفونت باکتریایی گوش می باشد.- جاگذاری لوله در گوش برای از بین بردن مایع در گوش : اگر بیشتر از سه ماه، مایع در گوش باقی مانده باشد و یا اگر کودک مکررا دچار عفونت گوش شود، پزشک ممکن است یک لوله پلاستیکی و یا فلز کوچکی را از طریق پرده گوش وارد گوش کند تا مایع و عفونت را از گوش خارج سازد. این روش معمولا برای کودکان با بیهوشی عمومی انجام می شود. 

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد