راه کارهایی برای  درمان  سرطان کبد


 راه کارهایی برای  درمان  سرطان کبد

 راه کارهایی برای  درمان  سرطان کبد

 سرطان کبد یعنی ورود صفرا در کبد و چون صفرا مانع می شود خون به اندام برسد لذا دست و پاهایش مثل یخ اما جگرش مثل آتش است. برای درمان آن: ۱) هر دو ساعت سرکنگبین کاسنی (یک لیوان)۲) نوشیدنی  هایش عرق کاسنی باشد. ۳) خوردن دوسین یک قاشق مرباخوری هر ۴ ساعت میل شود.

شرح بیماری

سرطان کبد عبارت است از یک تومور بدخیم (سرطانی ) که از بافت کبد منشأ می گیرد. در کبد سرطان هایی نیز یافت می شوند که از نقاط دیگر منشأ گرفته به کبد گسترش یافته اند. سرطان کبد معمولاً در ارتباط با یک بیماری زمینه ای در کبد مثل سیروز کبد رخ می دهد. این سرطان در هر دو جنس به وجود می آید، اما در مردان شایع تر است .

علایم سرطان کبد 

اکثر افراد در مراحل اولیه سرطان کبد، هیچ گونه علائمی ندارند.گر کسی سابقه ابتلا به هپاتیت یا سیروز کبدی داشته باشد، احتمال ابتلا به سرطان کبد در وی افزایش می یابد. علائم و نشانه های سرطان کبد شامل موارد زیر است:- تهوع و استفراغ- کاهش وزن بدون دلیل- کاهش اشتها- درد بالای شکم- ضعف عمومی و خستگی- ورم شکم- تغییر رنگ پوست- زرد شدن چشم ها- تغییر رنگ مدفوع به سفید

تشخیص سرطان کبد

غربالگری با استفاده از اولتراسوند و گاهی اوقات آزمایش خون آلفا پروتئین در فواصل ۶ تا ۱۲ ماهه برای افرادی که خطر ابتلا به سرطان کبد در بین آن ها زیاد است، توصیه می شود.این افراد شامل بیماران مبتلا به سیروزی است که به عفونت ویروس هپاتیت بی یا سی دچار شده اند. این کار باعث تشخیص سرطان در سطح اولیه می شود و احتمال درمان سرطان کبد موفقیت آمیز را افزایش می دهد.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد