قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای پوست و مو و ناخن / راه کارهایی مفید برای جلوگیری از سیاه شدن ناخن….
سیاه شدن ( خون مردگی ) ناخن
سیاه شدن ( خون مردگی ) ناخن

راه کارهایی مفید برای جلوگیری از سیاه شدن ناخن….

راه کارهایی مفید برای جلوگیری از سیاه شدن ناخن….

سیاه شدن ( خون مردگی ) ناخن

بعد از کار سنگین در تعطیلات یایان هفته امکان سیاه شدن ناخن شست پا وجود  دارد که دلیل آن پاره شدن رگ های خونی زیر ناخن است و پزشکان آن را تجمع خون در زیر ناخن مینامند. انجام کارهای نجاری در تعطیلات پایان هفته دلیل شایع بروز آن است. تنیس و ورزش هایی که با تحرک زیاد (حرکت و توقف ناگهانی) همراهند فشار زیادی به انگشتان پا وارد می کنند که می تواند عامل دیگر بروز مشکل مذکور باشد.

%d8%b9%d9%84%d8%aa-%d8%b3%db%8c%d8%a7%d9%87-%d8%b4%d8%af%d9%86-%d9%86%d8%a7%d8%ae%d9%86-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d8%ab%d8%b1-%d8%b6%d8%b1%d8%a8%d9%87-2

دکتردانیل معتقد است پیشگیری از سیاه شدن ناخن ساده نیست. . در صورت درد شدید، احتمال دارد که پزشک ناخن را بکشد یا سوراخی برای خارج کردن خون و کاهش فشار در آن ایجاد کند. دکترکی جی جین معتقد است در اغلب موارد ناخن خود به خود و بدون دستکاری می افتد. با در ادامه به توصیه هایی در پیشگیری از سیاه شدن ناخن و کاهش ناراحتی ناشی از آن اشاره میگردد.

استفاده از یخ :

در صورت وارد آمدن فشار زیاد به انگشتان پا دکتر بی هواً توصیه می کند که هرچه سریع تر پا در آب یخ قرار گیرد. استفاده از آب یخ بلافاصله بعد از آسیب از تورم جلوگیری می کند

استفاده از کفش های مناسب :

دکتردانیل استفاده از کفش های مناسب را توصیه میکند به عبارتی کفشی که در آن انگشت شست پا فضای کافی برای حرکت داشته باشد

گاه دلیل سیاه شدن ناخن، کار زیاد و گاه به دلایل نامشخص دیگری است. تومور ملانو یا که بسیار خطرناک است گاه صرفا به صورت یک خط سیاه در زمینه ناخن آشکار می گردد. اگر تغییر رنگ ناخن پس از ۳ تا ماه بهبود نیابد و یا علت بروز آن نامعین باشد مراجعه به پزشک ضروری است.

مطلب پیشنهادی

پرپشت کردن موها

دراز و پرپشت کردن موها قسمت اول

دراز و پرپشت کردن موها   ۱) با برگ های گیاه کنجد و برگهای بوته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *