قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای چشم وگوش / را ه درمان گوش درد را بدانید….
ضربه خوردگی گوش
ضربه خوردگی گوش

را ه درمان گوش درد را بدانید….

 را ه درمان گوش درد را بدانید….

ضربه خوردگی گوش چیست؟

اگر در اثر سیلی یا از این قبیل ضربه ها، در داخل گوش احساس ناراحتی کردید، به این روش معالجه خواهد شد، به اندازه  ۶ نخود صبر زرد یا صبر سیاه را کنار یک نعلبکی یا ظرف دیگری قرار داده و کمی شیر زن بچه شیرده را روی آن ریخته و صبر را در آن حل و در گوش بچکانید. داخل و اطراف آن را نیز چرب کرده و بعد قدری پشم یا پنبه را گرم و روی آن بگذارید و خواهد شد

علت گوش درد و راه درمان آن 

تب بالا، اختلال در شنوایی و احساس فشار در گوش از نشانه ها آشکار ورم در ناحیه گوش میانی است و اگر بسرعت درمان نشود، مشکلات فراوانی به همراه خواهد داشت. در چنین حالتی، در پشت پرده گوش چرک جمع می شود که در نهایت حتی می تواند پرده گوش را پاره کند. تورم گوش میانی اغلب در اثر سرما خوردگی بوجود می آید. باکتری ها یا ویروس ها از طریق مخاط گلو و بینی در گوش پخش می شوند. در چنین وضعیتی باید به پزشک مراجعه کرد و تحت نظر وی آنتی بیوتیک مصرف نمود. اشعه مادون قرمز نیز در کاهش درد کمک شایانی می کند.
انسداد پرده ای که بین بینی و گوش وجود دارد٬ باعث بروز درد و اختلال در شنوایی می شود که علت آن اغلب سرماخوردگی است. تمیز نگه داشتن بینی در برطرف کردن انسداد این پرده اهمیت ویژه ای دارد.
بخور گیاه کاملیا، اشعه مادون قرمز و قطره بینی از جمله مواد مناسب برای درمان این حالت هستند. اگر این عارضه در مجرای بیرون گوش واقع شود، با درد و خارش شدید همراه است. علت آن ٬پاک کردن غیر اصولی گوش است. گاهی اوقات٬ درد در اثر باکتری ها یا ویروس هایی که هنگام شنا وارد گوش می شود، به وجود می آید. در چنین مواقعی گوش خود را با قطره های گوش که حاوی ترکیبات الکل دارو گلیسرین هستند٬ مداوا کنید.
ایجاد موم گوش٬ علتها متفاوتی دارد: اختلال در سیستم گردش خون، جراحت پرده گوش، آسیب دیدن گوش میانی، کمبود ویتامین و مواد معدنی، فشارها روحی، کری ناگهانی و هریک از اینها می توانند نشانه ها یک بیماری جدی باشند.به همین دلیل باید علت کاملاً مشخص شود و درد به طور اصولی درمان شود. گاهی اوقات درد دندان که در ناحیه گوش ظاهر می شود، باعث بروز این دردها می شود.
برای پیشگیری از مشکلات مربوط به گوش، نباید گوشها را با گوش پاک کن تمیز کرد. این کار به مکانیزم طبیعی گوش آسیب می رساند. در مورد کودکان همیشه باید توجه کرد که بینی آنها تمیز باشد. در صورت لزوم هنگام حمام کردن، گوشتان را با گوشی ها مخصوص گوش محافظت کنید.

مطلب پیشنهادی

اور یون

طب سنتی در درمان ورم غد بناگوش (اور یون)

طب سنتی در درمان ورم غد بناگوش (اور یون)   انجیر: مقداری انجیر را در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *