قالب وردپرس درنا توس
رفع بوی بد دهان
رفع بوی بد دهان

رفع بوی بد دهان

طب سنتی درمانگر بوی بد دهان …..

رفع بوی بد دهان

پوست سفید بالنگ که پوست سبز آن جدا شده باشد را با سنبل الطیب، میخک، جوز بویا، زنجفیل، سعد کوفی، نارمشک، بساسه و کبابه چینی از هر کدام ۲ مثقال مخلوط و بسیار نرم بسایید. بعد با کمی آب یاسرکه خمیر و سپس قرص هایی به اندازه  یک فندق درست کنید. پس از  خشک شدن هرگاه احتیاج بود. یکی از آن ها را در دهان نگهدارید و بمکید تا تمام شود.

هر بار مقداری شیر بنوشید.

ترخون ، باقالا ، یا عدس بو داده  یا سعد کوفی یا مازو یا طباشیر یا گلنار فارسی یا گل انار یا تخم گشنیز یا برگ سداب یا گشنیز تازه یا برگ درخت توت یا چای خشک یا بابونه  شیرازی یا بادرنجبویه یا انیسون یا جوزهندی یا جعفری تازه یا هل سفید یاهل سبز یا هل قرابی یا سیب درختی یا برگ سوسنبر یا کرفس یا تخم کرفس یادار چین یا خولنجان یا پوست نارنج یا بالنگ را در دهان بجوید.

اول مقداری سبزی و یا برگ کاهو را خوب در دهان بجوید و بخورید، بعد یک سیب درختی را جویده و میل کنید

جوز بویا، قرنفل، هل قراب، فوفل، دارچین، خولنجان و مقدار بسیار کمی کافور را با هم بسایید و با مقداری رب انار مخلوط و هر روز به وسیله  مسواک یا انگشتان تمیز دندان را بشویید.

با پودر انیسون دهانشویه کنید.

انجیر یا هلو یا به یا سیب درختی یا نارگیل یا اسفناج یا نانخواه یا مربای بالنگ بخورید.

حجامت کنید یا زیر چانه چند زالو ببیندازید.

مستکی رومی و سعد کوفی را بجوشانید و بعد از صرف غذا با آب غلیظ آن دهان را بشویید.

هر روز پس از صرف غذا با محلول جوش شیرین رقیق دهان شویه کنید.

جوز هندی ، میخک ، مستکی رومی ، عود بلیسان و و بسیاسه مساوی نرم بسایید بعد با کمی گلاب خمیر و سپس قرص  به اندازه  یک فندق درست کنید و پس از خشک شدن هر بار یک عدد از آن را در دهان نگهدارید و بمکید.

مشک، میخک، زنجبیل، خولنجان، کبابه چینی، خلال نارنج، سعد کوفی، سنبل الطیب و قرفه را به طور مساوی بسیار نرم بسایید، بعد با کمی گلاب به صورت خمیر سفتی در آورده و قرص  به اندازه یک عدد فندق  بسازید و پس از خشک شدن هر بار یک عدد از آن را در دهان نگهدارید و بمکید.

مصطکی، سماق، گلنار فارسی، فوفل، بلوط، مازوج و عود هندی را به نسبت مساوی مخلوط و به اندازه  همه  آنها نمک اضافه کرده سپس بسیار نرم بسایید و هر صبح، ظهر و شب پس از مسواک زدن دندان ها و لثه ها به وسیله  انگشت تر کرده، آن را بر لثه و دندان ها مالش دهید و مدتی هم در دهان نگهدارید بعد بیرون کنید.

رفع بوی بد دهان از گرسنگی

کسانی که هنگام گرسنگی و خالی بودن معده بوی بد دهان آنان را آزار می دهد باید مواظب باشند که هیچ گاه شکمشان (معده) خالی نماند یعنی، در طول روز گه گاهی یک قطعه نان خشک یا بیسکویت یا کیک یا نخوچی یا سنجد یا مقداری شیر بخورند. (نان خشک بهترین خواهد بود)

رفع بوی بد دهان از گرمی

اگر به علت حرارت و گرمی، دهان بو بدهد باید آبغوره را در دهان بگردانید و غرغره کنید و به وسیله  انگشت به لثه ها هم مالش دهید. حدود یک هفته این کار را تکرار کنید.

مقداری گشنیز تازه را در دهان بجوید یا آب آن را گرفته و در دهان بگردانید و غرغره کنید، لااقل روزی دو بار تکرار شود.

فوت فوته (پوکه های میان درخت بید) را بسیار نرم بسایید و چند روز صبح ناشتا به دندان ها و لثه بمالید.

رفع بوی پیاز از دهان

اگر میل دارید پس از خوردن پیاز دهانتان بویی ندهد باید پس از مسواک زدن دندان ها و شستن دهان مقداری ریحان یا گشنیز تازه را بجوید.

رفع بوی سیر از دهان

اگر میل دارید پس از خوردن سیر دهانتان بویی ندهد باید پس از مسواک زدن دندان ها و شستن دهان، میخک یا جوز بویای خشک و یا چای خشک یا کلم یا قهوه  بو داده یا گشنیز یا ریحان یا سبزیجات دیگر را در دهان بجوید.

رفع بوی شراب از دهان

برای رفع بوی شراب(بوی ترکیبات الکلی) از دهان پس از شستن دهان , مقداری گشنیز تازه را در دهان بجوید و یا آب آن بگیرید و در دهان بگردانید و غرغره کنید.

مطلب پیشنهادی

برفک دهان

برفک دهان نشانه خوبی نیست!!

برفک دهان نشانه خوبی نیست!! برفک دهان برفک دهان در واقع نوعی بیماری قارچی است …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *