قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای مخصوص کودکان / رفع سرخجه درکودکان در طب سنتی
سرخجه درکودکان
سرخجه درکودکان

رفع سرخجه درکودکان در طب سنتی

رفع سرخجه درکودکان در طب سنتی

سرخجه درکودکان 

چنانچه کودک گرفتار بیماری سرخجه شد، نگران نشوید. اگرچه داشتن یک کودک بیمار، همیشه ناراحت کننده است، اما سرخجه، یک دانه زدن ملایم و واگیردار پوست است که ناراحتیهای ثانویه ایجاد نمی کند. این بیماری تنها زمانی خطرناک است که یک خانم باردار، به آن مبتلا شود. در این صورت، بیماری از راه جفت به جنین منتقل شده و گاهی ممکن است موجب مرگ جنین شود و یا نقص هایی در نوزاد متولد شده ایجاد کند.

njf_measles

این نوع سرخ جه را سرخجهٔ مادرزادی مینامند. این بیماری پیش از تولید واکسن در سال ۱۹۶۹، جزو بیماریهای واگیردار رایج در کودکان به شمار میآمد، اما در سالهای اخیر، شیوع سرخ جه در امریکا هر سه تا شش سال روی میداد. این بیماری به شدت واگیردار است و در مدرسه و مکانهایدسته جمعی رایج می شود. تا سال ۱۹۹۰، شیوع خفیف سرخجه در امریکا (محوطهٔ دانشگاه) گزارش می شد، زیرا بیست درصد کودکانی که ثبت نام می کردند، هرگز واکسینه و یا بیمار نشده بودند.

ایمنی زای:

یک بار مبتلا شدن به بیماری سرخجه، فرد را برای تمام عمر نسبت به این بیماری مصون میسازد. فردی که هرگز به این بیماری مبتلا نشده، اما پس از یک سالگی از واکسن سرخجه استفاده کرده باشد، او هم برای تمام عمر گرفتار سرخجه نخواهد شد. به هر حال بسیاری از جوانان و نوجوانان، میپندارند که نسبت به بیماری سرخجه مصونیت دارند، حال آن که به یاد نمیآورند در دوران کودکی به این بیماری مبتلا شدهاند و یا واکسن آن را تزریق کرده  اند یا خیر؟ از این رو، باید تمامی دانشجویان و پرسنل بیمارستانها، مدرکی دال بر واکسینه شدن و یا یک بار مبتلا شدن به بیماری ارائه کنند.

مطلب پیشنهادی

مخملک

 بیماری مخملک چگونه درمان می شود ….؟؟

 بیماری مخملک چگونه درمان می شود ….؟؟   یکی دیگر از بیماری هایی است که …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *