قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای پوست و مو و ناخن / رفع شوره و خارش پوست سر!!
شوره سر
شوره سر

رفع شوره و خارش پوست سر!!

رفع شوره و خارش پوست سر!!

شوره سر در اثر ریزش شدید سلول های مرده پوست سر و بازسازی تسریع شده رو پوست (اپیدرم) ایجاد می شود. یعنی مدت این فرآیند که باید به طور متوسط ۲۸ روز باشد به حدود ۱۴ روز میرسد. شوره سر اغلب با خارش و ناراحتی همراه است. قارچ «مالاسزیا» به طور طبیعی بر روی سرسالم وجود دارد و از چربی ترشح شده از فولیکول مو تغذیه می کند. گاهی رشد این قارچ به دلایلی نامشخص غیر قابل کنترل می شود و در نتیجه، بازده سلولی و تولید سلول های جدید افزایش می یابد و سلول های مرده بیشتری ریزش می کنند و شوره تولید می شود. شامپو کردن روزانه شوره را از سر دور می کند و چربی پوست سر و موها را کاهش میدهد. ولی چنان چه شوره با این کار رفع نشده باید از شامپوی ضد شوره استفاده کرد.

چند  نکته مهم درباره موها

اگر موهایتان را نشسته اید و خشک هستند از برس های مویی و چنان چه موها خیس (مرطوب) هستند از برس های نرم دارای دندانه های لاستیکی استفاده کنید.  قبل از شستشوی با شامپو، زدن چند ضربه ملایم به موهای خشک به برداشته شدن پوسته ها و تحریک پوست سرو افزایش جریان خون به ریشه موها کمک می کند.نوع آبی که موهایتان را با آن می شویید اهمیت زیادی دارد. اگر موهایتان کدر است و یا فرم نمی گیرد ممکن است این اشکال ناشی از نوع آب باشد. شستشوی موها با آب چاه که حاوی مواد معدنی طبیعی است و «آب سخت» هم نامیده میشود می تواند آنها را کدر کند. در این وضعیت معمولاً موها حالت نمی گیرند. از سوی دیگر، «آب نرم» مواد معدنی زیان بخش کمتری دارد. برای رهایی از عوارض ناشی از مواد معدنی، هفته ای یک بار از شامپوی صاف کننده  مو استفاده نمایید.

• قبل از رنگ کردن موها، قسمت انتهایی آنها را کمی مرطوب کنید. انتهای موها رنگ بیشتری را به خود جذب می کنند و خیس کردن این قسمت موجب می شود رنگ را به سرعت جذب نکند.

• فرآوردههای شیمیایی، مثل رنگ مو میتوانند موجب آسیب دیدگی مو شوند. از فرآوردههای محافظ رنگ که به منظور به حداقل رساندن خشکی موها و حفظ رنگ مو در وضعیت صحیح و پیشگیری از آسیب دیدگی موها ساخته شده اند استفاده کنید.

استرس، خستگی، افسردگی، تغییرات فصل، حاملگی، جراحی ها و شوره سر می توانند از طریق ضعیف کردن متابولیسم، موجب ریزش مو شوند با این حالی علت اصلی ریزش مو، تغییرات هورمونی است.

مطلب پیشنهادی

پرپشت کردن موها

دراز و پرپشت کردن موها قسمت اول

دراز و پرپشت کردن موها   ۱) با برگ های گیاه کنجد و برگهای بوته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *