قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای چشم وگوش / رفع پیر چشمی در طب سنتی
پیر چشمی
پیر چشمی

رفع پیر چشمی در طب سنتی

 رفع پیر چشمی در طب سنتی

پیر چشمی چیست

بعد از ۴۰ سالگی در اکثر افراد و پس از ۴۵ سالگی در تمام افراد، تمرکز دقیق تصویر اجسام نزدیک دشوار می شود. علت این مشکل، کاهش انعطاف پذیری عدسی چشم است و به آن پیرچشمی (presbyOpia) گفته می شود. ممکن است به نظر برسد که پیرچشمی به طور ناگهانی روی می دهد ولی از دست رفتن واقعی انعطاف پذیری عدسی چند سال طول میکشد. معمولاً پیرچشمی در بین ۴۰ تا ۴۵ سالگی ایجاد می شود وبخشی از روند طبیعی افزایش سن است و بیماری محسوب نمی شود و نمی توان از ایجاد آن پیشگیری کرد.

بعضی از نشانه های پیرچشمی عبارتند از: گرفتن صفحه مورد مطالعه یا مشاهده در فاصله ای دورتر از چشم، تاری دید در فاصله مطالعه طبیعی و خستگی چشم و سردرد در هنگام انجام کار نزدیک به وسیله چشم،

پیرچشمی مانند سایر نقایص تمرکز تصویر، در نور آفتاب کمتر خود را نشان میدهد. برای اصلاح پیرچشمی از عینک یا لنز تماسی استفاده می شود. در افراد دچار سایر مشکلات انکساری چشم عدسی های محدب مورد استفاده قرار می گیرند. در بعضی موارد اضافه کردن عدسی های دو کانونه (bifocal) به عینک قبلی کافی است.

علائم بیماری پیر چشمی

دید نزدیک (مطالعه)‌ با مشکل مواجه می‌شود تا جایی که دیگر فرد قدرت مطالعه روزنامه،کتاب و سوزن نخ کردن ندارد و وقتی فاصله (کتاب)‌ با چشم را بیشتر کند و از نور بیشتری استفاده شود،مشکل خواندن حل می‌شود ولی با گذشت زمان این روش نیز کارساز نخواهد بود.این جراح با اعلام این مطلب خاطرنشان می‌کند:در خصوص درمان این مشکل،مطالعات فراوانی در جهت درمان با لیزر شده است که تاکنون مورد تایید قطعی قرار نگرفته است.به گفته وی روش «مونو ویژن» یکی از راه‌های درمان این مشکل است که یکی از چشم‌ها برای دید نزدیک و چشم دیگر برای دید دور،تنظیم می‌‌شود که تاکنون بر سر این روش نیز میان پزشکان،اختلاف نظرات فراوانی است و می‌توان گفت،در حال حاضر هیچ روش درمانی در این خصوص مورد تایید صد در صدی چشم ‌پزشکان نیست و این روش برای افراد جوان، توصیه نمی‌شود.

مطلب پیشنهادی

اور یون

طب سنتی در درمان ورم غد بناگوش (اور یون)

طب سنتی در درمان ورم غد بناگوش (اور یون)   انجیر: مقداری انجیر را در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *