قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای پوست و مو و ناخن / رهایی از زگیل با داروهای گیاهی
زگیل
زگیل

رهایی از زگیل با داروهای گیاهی

رهایی از زگیل با داروهای گیاهی

برای درمان زگیل چه کنیم 

۱. جهت درمان زگیل زرنیخ و آهک را با کمی سرکه خمیر نموده روی زگیل بگذارند بعد از ۵ دقیقه بشویند با نظر پزشک انجام شود.

۲. کمبود برم در بدن باعث بوجود آمدن زگیل می شود.

۳. جهت درمان زگیل پنبه را با کمی زنجفیل مخلوط کرده و از آن فتیله بسازند سپس فتیله را روی زگیل بگذارید و سر آن را آتش بزنند به طوری که گرمی و حرارت آن به زگیل برسد ولی آن را نسوزاند ممکن است ظرف ۳ روز زگیل از بین برود.

4. مالیدن روغن کرچک برطرف کننده زگیل است.

5۔ ضماد تخم کتان را روی زگیل بگذارند آن را از بین میبرد.

6- همیشه زگیل خود را خشک و تمیز نگه دارید تا چروکیده شود و بیفتد. زگیل در محیط مرطوب و گرم رشد می‌کند.
چند بار در روز زگیل خود را با آب و صابون شستشو دهید. استفاده از صابون آنتی باکتریال کمکی به مشکل شما نمی‌کند، چون زگیل‌ها، عفونت ویروسی هستند و باکتریایی نیستند که با صابون آنتی باکتریال از بین بروند.
می‌توانید با برس نرمی به آرامی روی زگیل بکشید تا موقع شستشوی زگیل، بافت‌های خشنی که روی زگیل وجود دارد از بین برود

7- بعد از شستن زگیل، محل را با محلول پراکسیدهیدروژن (آب اکسیژنه) ضدعفونی کنید. آب اکسیژنه علاوه بر داشتن خاصیت ضدعفونی کنندگی، محلول قوی اکسیدکننده هم هست .
مطالعات نشان داده است که هرگاه پوست به آب اکسیژنه آغشته شود، گلبول‌های سفید که مسئول دفاع از بدن هستند، در محل حضور می‌یابند. تجمع گلبول‌های سفید سبب از بین رفتن ویروس‌ها می‌شود و از آنجایی که زگیل هم عفونت ویروسی است، اثر سریعی بر درمان زگیل خواهد داشت . البته باید گفت آب اکسیژنه رنگ پوست را می‌برد و به طور موقت، احساس سوختگی و سوزش در محل ایجاد می‌کند.

8- زگیل را با محلول اسید سالیسیلیک شستشو دهید و محل را بپوشانید. این کار را قبل از خواب انجام دهید.
محلول اسیدسالیسیلیک در بیشتر داروخانه‌ها وجود دارد. دستورالعمل بسته اسید سالیسیلیک را برای رفع زگیل انجام دهید. سپس با گاز استریل محکم محل را ببندید و این کار را قبل از خواب شب انجام دهید. در طول روز گاز استریل را باز کنید و این کار را چندین بار انجام دهید تا زگیل کنده شود.
البته بهتر است تحت نظر پزشک از این محلول اسیدی استفاده کنید تا عارضه ای برای شما نداشته باشد.

اگر مایلید که راه طبیعی‌تری را برای از بین بردن زگیل به کار گیرید، می‌توانید از سرکه سیب به جای اسیدسالیسیلیک استفاده کنید. هنگام استفاده از آن احتیاط کنید، چون استفاده از آن می‌تواند بسیار آزاردهنده و سوزش‌آور باشد.

سالک

n00036604-t

جهت درمان سالک آهک را در آب حل کرده بگذارند ته نشین شود سپس آب را بیرون ریخته ۶ بار این عمل تکرار شود آن گاه آهک ته نشین شده را بگذارند خشک شود با روغن زیتون مخلوط کرده .روی پوست بمالند با نظر پزشک مصرف شود

زخم سالک روستایی مرطوب و سیکل انتقال آن بین پشه، جونده و انسان است و طول درمان آن کوتاه‌تر از سالک شهری است اما زخم سالک شهری خشک و چرخه‌ی انتقال آن به‌صورت پشه، سگ و انسان بوده و دوره‌ی بیماری طولانی‌تر از نوع روستایی است.

این بیماری خاص مناطق گرمسیر بوده و شهرهای مهران و دهلران کانون این پشه ناقل بیماری است و در فاصله ماه‌های اردیبهشت تا آبان، امکان انتقال این بیماری وجود دارد و بیشتر در زمان غروب و اوایل شب این گزش و انتقال بیماری اتفاق می‌افتد.

مطلب پیشنهادی

پرپشت کردن موها

دراز و پرپشت کردن موها قسمت اول

دراز و پرپشت کردن موها   ۱) با برگ های گیاه کنجد و برگهای بوته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *