قالب وردپرس درنا توس
رهایی از زگیل
رهایی از زگیل

رهایی از زگیل

رهایی از زگیل

warts  زگیل 

زگیل توده خوش خیم کوچک و برآمده بر سطح پوست است که معمولاً توسط ویروس زگیل ایجاد می شود. زگیل ها توسط سلول های مرده  اضافی و برآمده بر سطح پوست تشکیل می شوند و می توانند به شکل تک تک و منفرد بر سطح قسمتی از پوست یا به تعداد فراوان و به طور خوشه ای و پراکنده در تمام بدن، حتی صورت و ناحیه تناسلی ایجاد شوند.  نوعی زگیل وجود دارد که ممکن است در کف پا ایجاد شود. زگیل کف پا از طریق تماس مستقیم پا با سطح آلوده (در نواحی که فرد مبتلا در آنجا با پای برهنه گام برداشته است) به خصوص در استخرها، حمام های عمومی و سالن های ژیمناستیک، انتشارمییابد.  اکثر زگیل ها پس از گذشت ۶ تا ۱۲ ماه به خودی خود برطرف می شوند. زگیلی ویروسی از طریق تماس مستقیم با فرد آلوده (تماس دست یاهر ناحیه ای از بدن) ممکناست سرایت پیدا کند.

آیا زگیل خطرناک است؟

زگیل هانه خطرناک هستند و نه دردی ایجاد می کنند.

علائم احتمالی  بیماری زگیل

  • تودهزبر بر امده از پوست خشک شده که به خودی خود ظاهر می شود و به صورت تک و منفرد و یا به شکل خوشه ای در هر ناحیه از بدن گسترش پیدا می کند
  • نقاط تیره یا سیاه رنگ در بین توده ها که این تیرگی و یا سیاهی مویرگهای خونی هستند نه کثیفی و چرک

در ابتدا چه باید بکنم؟

۱) اگر در قسمتی از بدن فرزندتان زگیل ایجاد شده است نواحی دیگر بدن او را از نظر وجود زگیل بررسی کنید.

۲) سعی کنید زگیل ها را نادیده بگیرید، زیرا معمولاً پس از مدتی به خودی خود از بین می روند. کودک را از خاراندن و کندن زگیلی ها منع کنید زیرا این کار موجب ایجاد زخم و انتشار زگیل به نواحی دیگر می شود.

۳) اگر زگیل در ناحیه ای از بدن (مثل دست) ایجاد شده که ممکن است در اثر تماس به افراد دیگر نیز سرایت پیدا کند، از داروخانه محلول اختصاصی درمان زگیل تهیه کنید. این محلول ها محتوی نوعی اسید ضعیف هستند که با سوزاندن ناحیه زگیل را از بین میبرند. در هنگام استفاده از این محلول ها، دستورسازنده  آن را به دقت رعایت کنید و محلول را به هیچ وجه به پوست سالم نمالید. از محلول های زگیل برای صورت یا ناحیه  تناسلی استفاده نکنید زیرا ممکن است ایجاد زخم کند و جای زخم به خصوص رویصورت باقی بماند.

با استفاده از پنبه یا دستمال مراقب باشید  زگیل به پوست سالم مالیده نشود

آیا باید به پزشک مراجعه کنم؟

اگر تعداد زگیل ها رو به گسترش است یا شکل خوشه ای گرفته است و یا بر روی صورت یا در ناحیه  تناسلی ایجاد شده است دراولین فرصت ممکن به پزشک مراجعه کنید.

پزشک ممکن است در این مورد چه اقداماتی بکند؟

اگر تعداد زگیل کم باشد ممکن است پزشک به شما توصیه کند که آنها را نادیده بگیرید، زیرا معمولا پس از مدتی به خودی خود برطرف می شوند. در صورتی که تعداد زگیل ها زیاد باشد و یا به شکل خوشه ای ظاهر شوند ممکن است پزشک شما را به متخصص پوست معرفی کند. سوزاندن و استفاده از تیغ جراحی از روش های برداشتن زگیل هستند.

مطلب پیشنهادی

انحراف لگن خاصره 

 انحراف لگن خاصره  / قسمت اول

انحراف لگن خاصره  شاید نزدیک به ۲۰ درصد افراد جامعه دچار چنین مشکلی هستند ولی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *