قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / رهایی از لک های سفید بدن آسان است!
لک های سفید
لک های سفید

رهایی از لک های سفید بدن آسان است!

رهایی از لک های سفید بدن آسان است!

لک های سفید 

لکه های سفید (بر ص) از دست رفتن رنگدانه طبیعی در قسمتهایی از پوست است که بیشتر در صورت و دست ها  می دهد. این بیماری  در بالغین جوان از همه شایع تر است و نیز گاهی به صورت خانوادگی مشاهده می شود. افراد مبتلا به برص دارای پیچ های نامنظمی از پوست رنگ پریده، به علت از  دست رفتن رنگ دانه ای که باعث ایجاد رنگ پوست می شود هستند. این اختلال در افراد تیره پوست مشهودتر است. در حدود نیمی از همه  موارد برص قبل از سن ۲۰ سالگی ایجاد می شود. این وضعیت منجر به ناراحتی جسمی نمی شود اما تعدادی از بیماران به علت تغییر رنگ پوستشان دچار مشگل روحی می شود روحی می شوند.

به نظر می رسد که برص یک اختلال خود ایمنی  است که در آن پادتن هایی توسط بدن تولید علیه بافت های خودی عمل می کنند. در چنین شرایطی پادتن ها سلول های تولیدکننده  ملانین در مبتلا به برص دارای سابقه  خانوادگی هستند. به همین نسبت هم دارای یک نوع اختلال خود ایمنی دیگر مثل کم خونی بدخیم می باشند. از دست رفتن رنگ پوست به صورت تدریجی، در طی ماهها حتیسالها رخ می دهد.

علایم لک های سفید 

پیچ های پوستی بدون رنگدانه ممکن است در هر قسمتی از بدن به وجود آیند اما در صورت و دستهاشایع ترند.

در بعضی موارد بر روی نواحی پوستی مبتلا، موهای سفیدی به علت از دست رفتن رنگدانه فولیکول های مو مشاهده می شوند. گاهی ممکن است بیماران در نواحی وسیعی از پوست خود رنگدانه را از دست بدهند، در چنین مواردی احتمال دارد که بقیه  پوست را سفید کنند تا رنگ کلی پوست یکنواخت تر به نظر رسد. هیچ علاج قطعی برای برص وجود ندارد و اغلب پیچ های بدون رنگدانه به آهستگی شروع به بزرگ شدن می کنند. با این وجود حدود ۳ نفر از هر ۱۰ فرد مبتلا، رنگ طبیعی پوستشان را به طور خودبه خودی باز می یابند. اگر مبتلا به لک های پیسی (لکهای سفید) شده اید، ضمن پرهیز از خوردن ذرت، شیر، لبنیات، ماهی و خوراکی هایی که طبیعت آنها سرد هستند و همچنین خوردن آب زیاد و غذاهای شب مانده، باید از خوراک هایی که موافق این بیماری هستند زیاد استفاده کنید، مانند: آش گشنیز با آبغوره، آش تمرهندی، آش سماق، آش زرشک، آش آلو، آبلیمو، آبغور، آلو، زرشک، غازیاقی و ایارج فیقرا ضمناً بوییدن گل نرگس هم مفید می باشد. برای درمان آن میتوانید زنیان و بادیان را به نسبت مساوی و به اندازه هردوی آنها تخم کرفس مخلوط کنید و هر روز صبح یک قاشق غذاخوری از آن را بجوشانید و آب صاف کرده  آن را قبل از صبحانه بنوشید و هفته ای یک روز از آن استفاده نکنید و به جای آن، صبح ناشتا یک قاشق شربت خوری اطریفل کبیر بخورید و در طول همان روز هم سه مرتبه، هربار مقداری مربای هلیله را با دانه هایش میل فرمایید.

درمان لک های سفید 

زفت، خردل، خربق سفید، خربق سیاه، مویزج، کندش، آهک، زرنیخ، اوشق، بورق، پیاز عنصل خشک، شیطرنج ، عاقرقرها ، سیاه دانه ، گوگرد زرد ، و پوست ریشه کبر را به نسبت مساوی نرم بسایید، بعد با روغن تخم کتان مخلوط کنید و روزی سه مرتبه روی لک ها بمالید و لک را در معرض نور مستقیم خورشید قرار دهید تا سرخرنگ شود و بعد آن را با سرکه بشویید.

زراریح، فضله کبوتر، تخم ترب و فرفیون را نرم بسایید، بعد با مقداری سرکه و مقداری عسل مخلوط کنید و بمالید و مدتی صبر کنید تا روی لک بماند و کمی ایجاد زخم کند و پس از این که زخم ایجاد شد از داروهای ترمیم زخم استفاده کنید.

ریشه  درخت انجیر را نرم بسایید و با کمی سرکه مخلوط کنید و بمالید.

صندل سرخ و زاج سبز را نرم بسایید، بعد با آبلیمو مخلوط کنید و بمالید.

جدوار را نرم بسایید و با کمی سرکه مخلوط کنید و بمالید.

کندش را بسیار نرم بسایید، بعد با کمی عسل مخلوط کنید و بمالید

نشادر را با کمی روغن گل یا زرده تخم مرغ خام مخلوط کنید و بمالید.

تنطورید را به موضع بمالید، مدتی صبر کنید و بعد در آب سرد شستشو دهید و آنقدر تکرار کنید تا کاملاً مرتفع شود.  حمام حنا و نوره را به میزان مساوی مخلوط کرده و روی آن بمالیدو کمی صبر کنید، سپس بشویید و پس از حمام، آب ترب خام را با سکنجبین مخلوط کنید. و میل فرمایید و اگر استفراغ کردید مقداری آبلیمو بخورید

پوست کدو را خشکانده و بسوزانید و خاکسترش را با سرکه مثل خمیر درآورده و شبها بر آن بمالید.

هر شب مامیران را با عسل یا سرکه بر آن بیمالید،

گل خطمی سفید را بخیسانید، بعد با جوش شیرین خمیر کرده و شبها بر آن بمالید.

شبها سماق، فضله  گنجشک و سرکه را با هم مخلوط و بر آن ضماد کنید.

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *