قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / روابط بین زن و شوهر تحکیم می شود اگر ….
روابط بین زن و شوهر
روابط بین زن و شوهر

روابط بین زن و شوهر تحکیم می شود اگر ….

 روابط بین زن و شوهر تحکیم می شود اگر ….

 

ابراز عشق و محبت

در این مسئله که زن و شوهر یکدیگر را دوست دارند جای سخنی نیست ولی این محبت باید به صورتی آشکارا ابراز شود چرا که در صورت عدم ابراز محبت، ممکن است روابط زن و شوهر نسبت به یکدیگر متزلزل شده و درباره دوستی و مودت خود به شک و تردید شاید اظهار عشق و محبت به همسرتان در نظرشما مسخره آید و گمان کنید که آن را همسرتان می داند.

چنین نیست، بگذارید اظهار گردد تا او اطمینان پیدا کند که دوستش دارید. پیوند زناشویی با ابراز محبت و علایق استحکام پیدا می کند و از این رهگذر دوام می یابد. اکثر خانواده ها به خاطر  عدم شناخت چگونگی ابراز مهر و محبت و یا اصولا عدم ابراز آن در میان خود دارای مشکلاتی در این زمینه می باشند، حال چه در روابط زناشویی خود و چه در رابطه با فرزندان. چرا که فرزندان در صورتی که گرمی و محبت را حاکم بر روابط والدین خویش ببینند بیشتر احساس امنیت می کنند و همچنین شیوه ابراز محبت را فرا می گیرند و ز رابطه فرزندان با هم مستحکم تر و بر پایه مهربانی و عطوفت پایه ریزی می شود.

ولی متأسفانه اکثر والدین به علت داشتن تعصباتی پوچ و افکاری خشک و بی منطق در برابر فرزندان خود احساس شرم کرده و یا به خاطر غرور بی جا حاضر به ابراز محبت نسبت به هم نیستند که این مسایل همان طور که گفته شد می تواند باعث ایجاد مشکلات اخلاقی و رفتاری برای فرزندان آنها شود.

 

 احترام به یکدیگر

زمانی که ازدواجی صورت می گیرد و دو فرد که تا مدتی همدیگر را نمی شناختند با هم عهد و پیمان زندگی مشترک میبندند و تشکیل خانواده می دهند، اگر تا دیروز دو فرد متفاوت با شخصیت ها و ایده ها و خصلت هایی جدا از هم بوده اند ولی بعد از ازدواج باید تمام افکار، شخصیت، ایده  و روحیات خود را با هم منطبق کنند تا به اهداف زندگی خود دست یابند. به عبارت دیگر باید یک روح در دو جسم باشند. در این صورت طبیعی است مجموع آن دو است که بنیان خانواده را تشکیل می دهد نه تک تک افراد خانواده.

بطور کلی یک جنبه نگهداری شخصیت خانوادگی احترام متقابل زن و مرد نسبت به یکدیگر می باشد. با احترام گذاشتن به هم دیگر است که می توانند وجهه شخصیتی و خانوادگی و اجتماعی یکدیگر را حفظ کنند، زیرا باید به این  نکته توجه کرد که شخصیت و اعتبار هرکدام از زوجین برای دیگری نیز افتخار افرین و مایه سرافرازی است. به عبارت دیگر اعتبار و ارزش اجتماعی هر کدام در گرو اعتبار دیگری است.

شما به عنوان یک بانو در یک خانواده به هنگامی آبرو دارید که شوهر شما آبرومند باشد و بالعکس شما به عنوان یک شوهر هنگامی شخصیت دارید که همسر شما با شخصیت و لایق احترام باشد. احترام به دو صورت کلامی و عملی است. کلامی به صورت گفتاری بیان می شود مانند به کار بردن کلماتی از قبیل آقا و یا خانم و یا بکاربردن الفاظ محبت آمیز و تشویق و قدردانی و تشکر  احترام عملی به صورت انجام دادن رفتار احترام آمیز نسبت به یکدیگر ادا می شود مانند کمک و یاری دادن یکدیگر در مسائل زندگی.

البته باید توجه داشت که این دو (احترام عملی و کلامی) رابطه  تنگاتنگ و نزدیک با یکدیگر دارند و قابل تفکیک از هم نیستند و باید گفت که این دو لازم و ملزوم یکدیگرند. ضرورت روابط حسنه این است که درباره یکدیگر زبان نرم و ملایم بکار برید و با گفتار محبت آمیز خستگی را از تن یکدیگر بیرون آورید و همیشه بکوشید نقاط مثبتی در کارها و رفتار همسر خود پیدا کنید و آنها را به زبان بیاورید و مورد تشویق و تقدیر قرار دهید. انتقادات شما نباید عیب جویانه باشد، چرا که اگر صحیح و به جا هم باشد باز همسر شما آن را نخواهد پذیرفت. بلکه باید با بیان کلماتی مناسب و با آرامش کامل بهتر از همه در خلوت صورت گیرد. این نقاط ضعف را به همسر خود گوشزد کنید و هرگز نقاط ضعف یکدیگر را برملا نسازید.

مطلب پیشنهادی

مواد بی حس کننده دندان

کاربرد مواد بی حس کننده دندان در دندانپزشکی 

کاربرد مواد بی حس کننده دندان در دندانپزشکی    اغلب کارهای دندانپزشکی همراه با کاربرد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *