روابط جنسی راهی مهم برای ابراز و تجربه ی ارتباط نزدیک و صمیمانه در بیماران مبتلا به ام اس


روابط جنسی راهی مهم برای ابراز و تجربه ی ارتباط نزدیک و صمیمانه در بیماران مبتلا به ام اس

روابط جنسی راهی مهم برای ابراز و تجربه ی ارتباط نزدیک و صمیمانه در بیماران مبتلا به ام اس

 

اعتماد: لازم است زوج ها بتوانند با اعتماد به نفس، احساساتشان را بدون ترس از طرد یا استهزا، به طرف مقابل ابراز کنند. به عبارت دیگر، باید مطمئن باشند گفتمان دوطرفه مکانی امن برای بیان احساسات، نیازها و نقطه نظراتشان است. همچنین زوجها باید اطمینان داشته باشند که روابطشان اصلاحپذیر است

اگر در جاده ی زندگی هر مانعی بر سر راهتان قرار گیرد، باعث شود تا از مسیر منحرف شوید، هیچ کدام از شما احساسی امنیت نخواهید کرد؛ مراقبت متقابل: هر رابطه ی زناشویی صمیمانه یک خیابان دوطرفه است. حتی زمانی که ابتلای یکی از آنان به یک بیماری مزمن مشخص شود، سلامتی طرف دیگر باید به همان اندازه، مورد توجه باشد. دقت کنید که سهم هرکدامتان از این موضوع یکسان باشد.

احترام: صمیمیت، بدون وجود احترام متقابل میسر نیست. به خصوص اگر نقش ها و مسئولیت ها در نتیجه ی ام اس تغییر یابد، باید حرمت شخص مبتلا به ام اس به عنوان همراهی محترم و شایسته حفظ شود. روابط جنسی: روابط جنسی راهی مهم برای ابراز و تجربهی ارتباط نزدیک و صمیمانه ی زوج ها است. به دلیل آنکه ام اس، گاهی احساسات و پاسخ های جنسی را دستخوش تغییر قرار می دهد (و در نتیجه باعث اختلال در فعالیتهای جنسی می شود) خیلی مهم است که زوج ها برای روبهرو شدن با هرگونه تغییری که بروز می کند، کمک مقتضی را دریافت کنند.

متأسفانه، ظاهرا ام اس راه خودش را میرود و از کسی هم سؤالی نمی کند، رویه و خط مشي خاصی را هم دنبال نمی کند - پزشکان راجع به آن سؤالی نمی پرسند و بیماران هم در موردش صحبتی نمیکنند - بنابراین به مشکلات جنسی توجه شایانی نمی شود. پزشکتان را درگیر این مسائل :

کنید. اگر در روابط جنسیتان تغییری حس می کنید، در موردش با او صحبت کنید. پزشک می تواند به شما کمک کند تا دریابید چه چیزی به ام اس مربوط است و چه چیز ربطی به آن ندارد و میتواند شما را به یک متخصصی مسائل جنسی ارجاع دهد.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد