قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای مخصوص زنان / روانکاوی یا صحبت درمانی در افسردگی
افسردگی
افسردگی

روانکاوی یا صحبت درمانی در افسردگی

روانکاوی یا صحبت درمانی

درمانگران در مورد معالجه بیماران بسته به خاستگاه فکریشان نظرات متفاوتی دارند. شما در هنگام روانکاوی ممکن است نقش بازی کنید، روانکاوی شوید، بحث و گفتگو کنید، خواب ها و یا رویاهایتان را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید و یا تمرینات هوشیاری انجام دهید. بعضی از روانکاران میخواهند که مراجعه کننده با اعضاء خانواده اش در این جلسات شرکت کند. و بعضی دیگر شما را به شرکت در جلسات گروه درمانی تشویق میکنند.

نظر و روش درمانگر در معالجه افراد افسرده بسیار تأثیر دارد. بعضی از آنان بر تأثیر عوامل شیمیایی در افسردگی اعتقاد دارند، در حالی که دیگران در مورد دوران کودکی و حال با بیمار صحبت میکنند. بسیاری از درمانگران از ترکیب چند روش متفاوت برای درمان استفاده میکنند.

نظریه های مشاوره درمانی عبارتند از:

-رفتار حرمانی: در بین جلسات تمرینات ویژهای به شما داده می شود که انجام د هیل و وقت زیادی صرف گذشته شما نمی شود. از شما میخواهند تا تمرینات آرامش روحی انجام دهید و در این تمرینات اصلاح رفتاری و خودباوری صورت میگیرد.

-واقعیت درمانی: در این دیدگاه شما به عنوان یکک انسان ارزشمند هستید، پس از شما میخواهند در مورد رفتارتان فکر کنید.

-روانکاوی: به دوران کودکی باز میکردد و به حل مسائل کذشته فرد می پردازد و در نهایت به مشکلات و احساس حال فرد می رسد و از شما میخواهد تا بحثهای آزاد داشته باشید و رویاها و خواب هایتان را مورد تجزیه و تحلیل قرار میدهد. این درمانها  ممکن است یک تا دو جلسه (در مدت کوتاه) و یا اینکه سالها به طول بکشد. از درمانگر خود در مورد مدت درمان بپرسید و اگر علاقه ندارید که تا ۵ سال دیگر تحت درمان باشید در جستوجو یک متخصص دیگر باشید

مطلب پیشنهادی

سرد مزاجی زنان

سرد مزاجی در زنان قسمت چهارم

نقش تغذیه در رابطه جنسی : تغذیه ناکافی از عواملی است که در تحلیل بردن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *