قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / روشی متفاوت در از بین بردن التهابات پوستی
التهابات پوستی
التهابات پوستی

روشی متفاوت در از بین بردن التهابات پوستی

روشی متفاوت در از بین بردن التهابات پوستی 

 

حشیشه الحمار (یا علف خر)

تحقیقات اولیه در این زمینه امیدوار کننده به نظر می رسیدند. در یک تحقیق، اگزمای بیماران پس از مصرف دوز بالای روغن حشیشه الحمار (EPO) به شکل کپسول، به طور چشمگیری بهبود یافت. با این وجود سایر پژوهش ها قادر به تأیید نتیجه این تحقیق نبوده اند و بحث بر سر اثر حشیشه الحمار بر اگزما همچنان ادامه دارد.

نظرات مختلفی در مورد حشیشه الحمار وجود دارد. اما پزشکان چیز خاصی در آن نیافته اند. هیچ گونه شواهد علمی دال بر وجود ماده مؤثری در این گیاه در دست نیست. دکتر «جان رومانو» نیز مانند دکتر «پرل اشتاین» در مورد اثرات این دارو تردید دارد. دکتر «پرل اشتاین» میگوید: «گزارش هایی در خصوص تاثیر روغن حشیشه الحمار بر التهاب پوستی آلرژیک وجود دارد. اما نمی دانم که متقاعد شده ام یا خیر.»

به آن عدّه که هنوز به استفاده از این روغن مایلند باید گفت که تنها خوردن تعداد زیادی از این کپسول های گران قیمت اثر بخش است و آشکار شدن نتیجهٔ آن دست کم ۶ ماه طول میکشد. در ضمن نمونه های تقلبی این روغن کشف شده اند. بنابراین از خریدن روغن های ارزان قیمت و بدون نام تجارتی معین اجتناب نمایید. این روغن را می توان در فروشگاه های عرضهٔ مواد غذایی و گیاهی یافت.

مطلب پیشنهادی

عفونت سینه

اقدامات لازم بعداز ابتلا به عفونت سینه در دوران شیردهی

اقدامات لازم بعداز ابتلا به عفونت سینه در دوران شیردهی   در حالی که دچار …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *