قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای پوست و مو و ناخن / روش خانگی درمان کک و مک در طب سنتی
کک و مک
کک و مک

روش خانگی درمان کک و مک در طب سنتی

روش خانگی درمان کک و مک در طب سنتی

کک و مک

را میتوان با رعایت بعضی از نکات بهداشتی از بین برد یا آن که نگذاشت اصلاً ظاهر شود. باید دانست که این بیماری در نزد بعضی از افراد ارثی است و تمام افراد خانواده به آن دچار هستند، ولی در نزد بعضی از افراد نیز ارثی نبوده و اکتسابی میباشد. برای پیشگیری از بروز آن، چنانچه اشخاص سفید پوست در ایام بلوغ از مواد محرک پرهیز کنند کمتر ممکن است به کک و مک دچار شوند. خوردن چربی زیاد در سنین بلوغ باعث پیدایش کک و مک می شود. البته این عقیده هنوز به صورت قطعی در نیامده ولی میتوان راجع به صحت آن تحقیق بیشتری کرد. آنچه که مسلم است کسانی که غذاهای گیاهی و نباتی میخورند کمتر به کک و مک دچار می شوند. برای جلوگیری از کک و مک پرهیز از آفتاب که سلولهای ملانوبلاست رنگ دانه های بیشتری بسازند و در نتیجه طی مدت کوتاه لکه های کک و مک سراسر بدن را فراگیرند.

علت کک و مک

مهمترین عاملی که باعث ایجاد کک و مک می شود کارکرد نامنظم کبد می باشد.

درمان کک و مک 

برای از بین بردن کک و مک مادرزادی درمان گیاهی خاصی وجود ندارد.بلکه نتیجه های بهتر برای درمان این نوع کک و مک استفاده از لیزر می باشد.

در نوع کک و مک ایجاد شده بعد از سنین کودکی به بالا چون یک عامل شناخته شده باعث ایجاد آنها شده درمان های گیاهی خاص بسیار موفق واقع شده و به سادگی آنها را رفع می نماید.

برای درمان کک و مک در ابتدا باید عوامل ایجادی آن برطرف شود ،بنابراین باید روغن های صنعتی جامد و مایع از رژیم غذایی حذف شود و جایگزین آن از روغن های ارگانیک کنجد یا زیتون استفاده شود.بعد از ایجاد تغییرات در رژیم غذایی استفاده از داروهای پاکسازی خون و کبد مراحل درمان را به اتمام می رساند.

مطلب پیشنهادی

آموزش خط چشم

تکنیک های کشیدن خط چشم…

تکنیک های کشیدن خط چشم…     انواع خط چشم ها: خط چشم مایع: کشیدن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *