قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای پوست و مو و ناخن / روش خانگی درمان کک و مک در طب سنتی
کک و مک
کک و مک

روش خانگی درمان کک و مک در طب سنتی

روش خانگی درمان کک و مک در طب سنتی

کک و مک

را میتوان با رعایت بعضی از نکات بهداشتی از بین برد یا آن که نگذاشت اصلاً ظاهر شود. باید دانست که این بیماری در نزد بعضی از افراد ارثی است و تمام افراد خانواده به آن دچار هستند، ولی در نزد بعضی از افراد نیز ارثی نبوده و اکتسابی میباشد. برای پیشگیری از بروز آن، چنانچه اشخاص سفید پوست در ایام بلوغ از مواد محرک پرهیز کنند کمتر ممکن است به کک و مک دچار شوند. خوردن چربی زیاد در سنین بلوغ باعث پیدایش کک و مک می شود. البته این عقیده هنوز به صورت قطعی در نیامده ولی میتوان راجع به صحت آن تحقیق بیشتری کرد. آنچه که مسلم است کسانی که غذاهای گیاهی و نباتی میخورند کمتر به کک و مک دچار می شوند. برای جلوگیری از کک و مک پرهیز از آفتاب که سلولهای ملانوبلاست رنگ دانه های بیشتری بسازند و در نتیجه طی مدت کوتاه لکه های کک و مک سراسر بدن را فراگیرند.

علت کک و مک

مهمترین عاملی که باعث ایجاد کک و مک می شود کارکرد نامنظم کبد می باشد.

درمان کک و مک 

برای از بین بردن کک و مک مادرزادی درمان گیاهی خاصی وجود ندارد.بلکه نتیجه های بهتر برای درمان این نوع کک و مک استفاده از لیزر می باشد.

در نوع کک و مک ایجاد شده بعد از سنین کودکی به بالا چون یک عامل شناخته شده باعث ایجاد آنها شده درمان های گیاهی خاص بسیار موفق واقع شده و به سادگی آنها را رفع می نماید.

برای درمان کک و مک در ابتدا باید عوامل ایجادی آن برطرف شود ،بنابراین باید روغن های صنعتی جامد و مایع از رژیم غذایی حذف شود و جایگزین آن از روغن های ارگانیک کنجد یا زیتون استفاده شود.بعد از ایجاد تغییرات در رژیم غذایی استفاده از داروهای پاکسازی خون و کبد مراحل درمان را به اتمام می رساند.

مطلب پیشنهادی

بلوز زنانه

ترفند هایی برای ست کردن لباس هایی با مد روز

ترفند هایی برای ست کردن لباس هایی با مد روز   شاید شما دوست داشته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *