روش خوابیدن در ماه های آخربارداری 


 روش خوابیدن در ماه های آخربارداری 

 روش خوابیدن در ماه های آخربارداری 

 

کمی دیرتر از وقت معمول به رختخواب بروید. به این ترتیب وقت کمتری و برای به خواب رفتن صرف می کنید.مصرف مایعات را بعد از ساعت ۶ بعداز ظهر محدود کنید. به هر حال، در صورت احساس تشنگی، خود را محدود نکنید یک بالش مخصوص بدن بخرید. می توانید آن را دور بدن خود در جاهای مختلف بپیچید، که پیدا کردن یک وضعیت راحت را آسان تر می کند. شما می توانید بالش مخصوص بدن را تقریبا در تمام فروشگاههای بزرگ پیدا کنید./

قبل از رفتن به رختخواب یک حمام ولرم، و آرامش بخش بگیرید.بسیاری از خانم ها می گویند حمام گرفتن به خواب آلود شدنشان کمک می کند.

احساس «پایین افتادن» بچه.

 در طول یک ماه قبل از زایمان، ممکن است یک خانم متوجه بشود شکمش به نظر پایین تر آمده و ناگهان تنفس راحت تر شده است. این احساس به خاطر اصلی است که بچه پایین آمده، یا درون لگن قرار گرفته است. به این حالت، پایین افتادن رحم نیز گفته میشود. این پدیده اساسا دو تا سه هفته قبل از زایمان، در خانم هایی اتفاق می افتد که اولین فرزند خود را باردارند. در کسانی که پیش از این بچه داشته اند، ممکن است این پایین آمدن تا زمان زایمان صورت نگیرد. هنگامی که پایین آمدن اتفاق می افتد، شاید احساس کنید به طور ناگهانی راحت تر شده اید.

رحم شما مانند گذشته به دیافراگم یا معده ی شما فشار نمی آورد، بنابراین نفس کشیدن راحت تر می شود، و ترش کردن نیز ممکن است برطرف شود. به هرحال، در همین زمان، ممکن است احساس فشار بیشتری در منطقه ی مهبل خود بکنید - بسیاری از خانم ها در این نقطه احساس سنگینی می کنند.

بعضی ها با تکان خوردن سر بچه و فشار آوردن بر روی مثانه و پایین لگن، از احساسی عجیب و تیر کشیدنی شدید خبر می دهند. ممکن است متوجه پایین آمدن شکم خود نشوید. دکتر شما در طول معاینات دوران بارداری، ممکن است با انجام معاینه ی داخلی یا خارجی قادر باشد به شما بگوید که سر بچه چقدر پایین آمده، و اینکه داخل شده است یا نه، که به این معناست که سر جنین به سطح خارهای ورکی، که منطقه های مشخص استخوانی در لگن شماست رسیده، و در طول معاینهی داخلی حس می شود.

هنگامی که سر جنین به این سطح برسد، در موقعیت صفر قرار دارد. اکثر پزشکان لگن را در موقعیت های پایین آمدن، از ۵- تا ۵+ تقسیم می کنند (اگرچه بعضیها از ۳- تا ۳+ استفاده می کنند).


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد