قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / روش صحیح درمان و برخورد غم و غصه!
غم و غصه
غم و غصه

روش صحیح درمان و برخورد غم و غصه!

روش صحیح درمان و برخورد غم و غصه!

درمان غم و غصه

اگر فرد غمگینی هستید و زیاد غصه میخورید از به شیرین و رسیده، گلابی، رب انار، شربت ریحان کوهی، شیر گاو و همچنین آب دم کرده تیول مصرف کنید و از داروهای تقویت قلب و اعصاب نیز استفاده کنید. بهتر است خرفه، مصطکی رومی، سعد هندی، قرنفل، زر مباد، بسباسه، سنبل الطیب، زرنبه، جوز بویا، آمله مقشر، قاقله کبار از هر کدام ۱۰ گرم مخلوط کرده و بسیار نرم بسایید بعد با کمی عسل بدون موم آنها را به صورت خمیر سفتی درآورده و قرص هایی به شکل و اندازه یک نخود بسازید و داخل مقداری آرد ریخته که به یک دیگر نچسبد بعد در یخچال نگهدارید. هر صبح، ظهر و شب هر مرتبه دو عدد از آن را میل کنید.

• زعفران ۵ گرم، عود بلیسان، اگیر ترکی، نارمشک، سعد کوفی، تخم کرفس، زرمباد، بادیان و فرنجمشک و برگ بو، از هر کدام ۲۰ گرم را بسیار نرم بسایید، سپس با ۵۰۰ گرم نبات ساییده شده مخلوط کرده، و روزی یک قاشق شربت خوری از آن بخورید

• ۵۰ گرم گل، برگ و ساقه ریحان تازه یا خشک را در یک لیتر آب جوش دم کنید، سپس آن را صاف کرده، با عسل شیرین ساخته و بعد از هر غذا یک فنجان بنوشید.

• سعد کوفی، قرفه، جوز هندی، بسباسه، قرنفل و هل قرابی از هر کدام ۱۰۰ گرم، آمله  مقشر، مصطکی رومی، گل محمدی و سنبل الطیب از هر کدام ۲۰ گرم همه را مخلوط کرده و بسیار نرم بسایید. بعد با نیم کیلو عسل بدون موم مخلوط وهر صبح، ظهر و شب هر مرتبه یک قاشق شربت خوری از آن را میل کنید.

• تباشیر هندی، درونج، زرناباد، زعفران، پوست هلیله کابلی، ابریشم مقرض، صندل سفید، پوست  بیرونی پسته، هل قراب، مروارید، عود، کهربا بسد از هر کدام ۵ گرم. بهمن سرخ، بهمن سفید، گل گاو زبان، شاه تره، بادرنجبویه و کبابه چینی از هر کدام ۱۰ گرم. قند یا شکر یا نبات ۲۵۰ گرم همه را بسیار نرم بسایید، بعد با آب جوشانده طلا، آب جوشانده نقره، آب به، آب سیب درختی قرمز،  آب انار شیرین و آب لیمو، مخلوط کرده و از مخلوط آن هر روز صبح، ظهر و شب ۱ قاشق شربت خوری میل شود.

مطلب پیشنهادی

دندانپزشک کودکان معلول

ویژگی های دندانپزشک کودکان معلول

ویژگی های دندانپزشک کودکان معلول   – توجه داشته باشید اهمیت دندانهای شیری به نوبه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *