روش عملی استفاده از آب در درمان بیماریها / قسمت سوم


روش عملی استفاده از آب در درمان  بیماریها / قسمت سوم
بزرگسالان: به منظور پیشگیری، هر روز صبح یک لیوان آب داغ با آب لیموی - . . ... تازه توصیه میشود. علاوه بر آن بخور سر و صورت، دوش ولرم بر قسمت شکم، پشت و اطراف سینه بسیار مؤثر استدر خلال حمله های اسمی، آب درمانی باید به طریقی انجام شود که جریان خون را از برنش ها و مجاری تنفسی به سایر قسمتهای بدن هدایت کند. برای :رسیدن به این اهداف، روشی های زیر مؤثرند۱- قرار دادن کمپرس یخ بر قسمت پشت سر و همزمان با آن حمام موضعی  پا ( داغ ) همراه با ارد خردل.۲- حمام موضعی  دست ( داغ ) به مدت چند ثانیه۳-کمپرس داغ و مرطوب  ( در صورت امکان  مخلوط با سرکه سیب )  در محدوده برونش ها . این کمپرس را هر ۱۵ دقیقه یک بار تعویض کنید  در پایان تمام اعضای بدن را عضو به عضو ماساژ دهید۴- اگر استراحت طولانی میسر نباشد، میتوان کمپرس داغ با سرکهٔ سیب را  در حال حرکت بر روی معده گذاشت. حرارت ناشی از این کمپرس از طریق معده به قسمت سینه می رسد و جریان خون را به سمت پایین هدایت می کند.این روش  به تسکین درد کمک میکند و سرانجام به قطع کامل آن منجر می شود ۵- در مورد بیماران مبتلا به آسم که در ضمن گرفتار مشکلات روده یا کلیههستند، انجام شستشوی گرم روده (تنقیه) توصیه می شود. این کار را باید هر نیم ساعت یک بار تکرار کرد تا اسپاسم برطرف شود.

تنگی نفس

توضیحات عمومی: چند روز تعطیل را به ماساژ دادن بدن با سیب اختصاص  بدهید. کل بدن را با سیب تمیز کنید.اب درمانی: نوشیدن متوالی دم کردهٔ نعناع که به مقدار کم پودر دارچین یا زیره یا انیس (بادیان رومی) به آن افزوده شده باشد، داروی گیاهی مؤثری برای رفع تنگی نفس است.

ناراحتی چشمها

توضیحات عمومی: در یک انسان سالم تمام ترشحات اضافی از جسم خارج می شود، اما در یک فرد ضعیف این ترشحات در سرجمع می شوند و چشم را به عنوان دریچهٔ خروج انتخاب می کنند. در چنین شرایطی تمام بدن باید مورد معاینه و درمان قرار گیرد. مثلاً عفونت دندان ممکن است محدودهٔ واکنش خود را به کلیه ها و یا معده واگذار کند آب درمانی: کسانی که زیاد میخوانند یا خیاطی می کنند و یا به طور کلی بیش  از حد از چشمها کار میک شند، باید اغلب حمام چشم (موضعی) بگیرند.همچنین کمپرس سرد یا گرم موجب از بین رفتن خستگی بیش از حد چشم ها می شود. شستشو با دم کردهٔ بابونه و چای نیز برای این منظور بسیار مناسب است. برای تقویت دید، باید هر روز صبح چشمها را با آب سرد شستشو داد. اگر یک جسم خارجی در چشم فرو رود، باید با گاز استریل آن را خارج کرد و سپس چشم را با آب شست و بلافاصله به مدت چند دقیقه کمپرس سرد را روی آن قرار داد. پس از کمپرس نیز می توان از پمادهای گیاهی مخصوص چشم استفاده کرد. پماد را فقط داخل پلکها بمالید.گل مژه:گل مژه عفونت غده های پلکی است که تا حد امکان شخص باید از ابتلاء به آن جلوگیری کند. چون این عارضه بسیار ناخوشایند است، باید برای «رسیدن» آن کوشید و این کار فقط با کمپرس داغ و مرطوب میسر می شود. کمپرس باید چندین بار در روز به مدت ده دقیقه بر روی چشم ها قرار گیرد. پس از هر بار معالجه، لازم است دستها کاملاً شسته و ضدعفونی شوند. علاوه بر آن، مصرف ویتامین C ،A و D نیز توصیه می شود. در این زمینه بهتر است . دندانها نیز از نظر گوشت اضافی آوردن مورد معاینه قرار گیرند. التهاب پلکها (ورم ملتحمه): التهاب پلک ممکن است دلایل متفاوتی داشته باشد و به همین دلیل روند متفاوتی را سیر کند. علائم التهاب مزمن قرمز شدن و تورم پلکها و علاوه بر آن، خارش، سوزش و ترشحات شدید است. در این شرایط باید روزی ۱۵ دقیقه با گاز استریل چشمها را کمپرس سرد کرد و هر ۳۰ ثانیه یک بار کمپرسی را تجدید کرد. شستشو با دم کردهٔ بابونه نیز بسیار مؤثر است. لازم است که در ابتدا ترشحات چشم کاملاً تمیز شوند. وسایل کمپرس نیز باید تمیز و شخصی باشند. هرگز از دستمال دیگران استفاده نشود. التهاب طولانی مدت و مسری ناشی از سرایت ویروسها را که ترشحات کمتری دارد، باید با شستشوی متوالی چشم و پماد ویتامین A درمان کرد. روش عملی استفاده از آب در درمان بیماریها  / قسمت اولروش عملی استفاده از آب در درمان بیماریها  / قسمت دومروش عملی استفاده از آب در درمان بیماریها  / قسمت چهارمروش عملی استفاده از آب در درمان بیماریها  / قسمت پنجم

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد