روش عملی استفاده از آب در درمان بیماریها / قسمت دوم


روش عملی استفاده از آب  در درمان بیماریها / قسمت دوم

اسیب انگشتان دست

توضیحات عمومی: حتی کوچک ترین خراش را در انگشتان دست نباید دستکم گرفت، زیرا ممکن است به آسانی تبدیل به زخم یا التهاب شود. التهاب، تورم و خراشها را باید به سرعت مداوا کرد، وگرنه روند معالجه به طول خواهد انجامید.آب درمانی: ابتدا انگشت آسیب دیده را در آب یخ فرو کنید تا درد تسکین یابد. پس از آن، انگشت را با کمپرس سرد ببندید. زخم های باز را می توانید در دم کردهٔ رزمارین (اکلیل کوهی) حمام کنید.تنتور آرنیکا (همیشه بهار کوهی) روند درمان را تسریع می کند.

لرزش ناشی از سرما

توضیحات عمومی: وقتی بدن بیش از حد دمای خود را از دست می دهد، باید به هر طریق که شده نظم طبیعی را به آن بازگرداند. سر و دستها و پاها بیشتر از سایر اعضای بدن در معرض خطر هستند و به همین دلیل باید در برابر سرما به خوبی حافظت شونداب درمانی : بهاترین روش ، پیچیدن تمام بدن در ملافه خشک و داغ است .علاوه بر آن، قرار دادن چند کیسهٔ آبگرم در مجاورت اعضای مختلف بدن، حمام داغ، و نوشیدن دم کردهٔ نعناع در حالی که مقدار کمی گرد فلفل قرمز به آن افزوده شده نیز بسیار مؤثر است. از جمله اقدامات دیگر ماساژ بدن به طورسیستماتیک از عضوی به عضو دیگر است

تاول پا

توضیحات عمومی: مسلم است که ابتدا باید فشاری را که موجب بروز تاول شده است، از بین برد. دورهٔ پیش از تاول را میتوان با پماد لانولین معالجه کردآب درمانی: در شروع تاول را باید با آب سرد درمان کرد تا احساس سوزش برطرف شود. وقتی تاول بروز کرد، میتوان آن را با یخ ماساژ داد. با این کارمایع داخل تاول کم می شود. تاول های دردناک زیر پوست ضخیم را باید با آبو نمک تلخ معالجه کرد. 

گریپ

توضیحات عمومی: در مواقع ابتلابه  گریپ، اگر بیمار به مقدار زیادہ مایعاتی از قبیل آب و یا دم کردهٔ گیاهی و آب میوه مصرف کند، روند بیماری بسیار خفیف و عارضه به سرعت برطرف می شود. در گریپ هدف باید تحریک مکانیسم تعرق و دفع سموم از بدن باشد.آب درمانی: در طول بیماری تا حد امکان از دم کردهٔ گیاهی مانند بابونه، نعناع گل بنفشه و گاوزبان همراه با عسل مصرف شود. به هر یک از این دم کرده ها می توان مقدار بسیار کمی گرد فلفل قرمز اضافه کرد. برای پیشگیری از گریپ می توان از نسخه زیر استفاده کرد: یک قاشق غذاخوری نمک دریا یا نمک خوراکی را با یک قاشق غذاخوری گرد فلفل ساییده مخلوط و آن را در یک فنجان آب جوش حل کنید. پس از خنک شدن، نصف فنجان سرکهٔ سیب به آن اضافه کنید و هر چند ساعت یک بار ۱/۴ قاشق چایخوری از آن را بخورید. این معجون، بسیار بدمزه اما به طور معجزه آسایی مؤثر است. اگر ناراحتی و مشکلات معده وجود داشته باشد، می توان به جای آب از دم کردهٔ بابونه استفاده کرد. بیماران مبتلا به گریپ می توانند از بستن بدن با پارچهٔ سرد و مرطوب استفاده کنند. البته پیش از بستن پاها، کف پا را با مخلوط و از لین و سیر له شده  خوب چرب کنید. این مخلوط از حاد شدن گریپ جلوگیری میکند. انواع حمام های داغ که موجب تعرق و دفع سموم از بدن میشوند، مداوا کننده اند. در خلال حمام، پیشانی را با کمپرسی سرد بپوشانید و آب جوش همراه با آبلیموی تازه و آب آناناس مصرف کنید. در فاصلهٔ حمام ها ناحیهٔ قلب را با کمپرس سرد بپوشانید. بیماران مبتلا به گریپ باید زیاد عرق کنند، اما نباید از سرما بلرزند. در صورت امکان انجام تنقیه نیز بسیار مؤثر است. برای جلوگیری از هجوم خون به مغز می توان کمپرسی سرد را روی پیشانی قرار داد. قرار دادن پاها در آب داغ و همزمان گذاشتن کمپرس داغ بر گردن در حالی که کمپرس سرد همچنان روی پیشانی قرار دارد نیز مانع هجوم خون به مغز می شود. درمان را با ماساژ سرد و قوی پایان دهید و با تغذیهٔ سالم و ویتامین فراوان بیمار را تقویت کنید.

نیش زدگی حشرات

آب درمانی: مقداری خاک سفید را با سرکهٔ سیب و آب مخلوط و از آن ضماد درست کنید و روی حشره گزیدگی بمالید و پس از چند دقیقه با آب ولرم به خوبی بشویید. اگر واکنش شدید بود و دمای بدن بالا رفت، بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.روش عملی استفاده از آب  در درمان بیماریها / قسمت اولروش عملی استفاده از آب  در درمان بیماریها / قسمت سومروش عملی استفاده از آب  در درمان بیماریها / قسمت چهارمروش عملی استفاده از آب  در درمان بیماریها / قسمت پنجم

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد